Trwa ładowanie...
16-10-2009 13:22

"Magiczne drzewo" jedzie w świat

"Magiczne drzewo" jedzie w światŹródło: AKPA
dqe8g37
dqe8g37

Międzynarodowa premiera filmu Andrzeja Maleszki odbędzie się 22 października w Amsterdamie. „Magiczne drzewo" startuje tam w konkursie najważniejszego światowego festiwalu filmów dla dzieci - CineKid.

Impreza trwa od 14 do 23 października, zaplanowano pokazy ponad 100 filmów z całego świata.

Oprócz pokazów festiwal organizuje również konferencje, seminaria i warsztaty, prowadzone przez największych twórców filmów dla dzieci, m.in. Aarona Springera - twórcę animowanej serii „SpongeBob Squarepants" i Dave'a Burgessa - animatora postaci w „Monsters vs. Aliens" wytwórni DreamWorks.

dqe8g37

Kilka dni później „Magiczne drzewo" wystartuje w konkursie największego festiwalu filmów dla dzieci w Ameryce Płn. - Chicago International Children's Film Festival, który potrwa od 22 października do 1 listopada.

„Magiczne drzewo" to film fabularny (wciąż wyświetlany w polskich kinach), zrealizowany podstawie pomysłu wielokrotnie nagradzanej serii TVP1. Serial otrzymał kilkadziesiąt międzynarodowych nagród, w tym pierwszą w historii dla produkcji z Polski - prestiżową nagrodę Emmy, najważniejszą międzynarodową nagrodę dla produkcji telewizyjnej.

Film Andrzeja Maleszki to opowieść o trojgu dzieci, które znalazły krzesło spełniające ludzkie życzenia, zarówno te dobre, jak i te złe... Jest tu latający dom i gigantyczna zjeżdżalnia wyrastająca z morza, krzesło, które chodzi i autobus, który zwariował, pieniądze, które lecą z kranu i sto wyczarowanych psów... Film opowiada o problemach dzieci, których rodzice muszą często wybierać między karierą zawodową a byciem z dziećmi.

W filmie wystąpili znakomici aktorzy: Hanna Śleszyńska, Agnieszka Grochowska, Andrzej Chyra, Maciej Wierzbicki.

Więcej informacji o festiwalach:
www.cinekid.nl
www.cicff.org

dqe8g37
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqe8g37