Trwa ładowanie...
d2f7pit

Małgorzata Socha

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d2f7pit

Popularna aktorka młodego pokolenia, znana przede wszystkim z licznych występów w produkcjach telewizyjnych.

Urodziła się 23 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Dwadzieścia trzy lata później ukończyła tamtejszą Akademię Teatralną, jednak zanim została dyplomowaną aktorką, dała się już całkiem dobrze poznać zarówno kinowej, jak i telewizyjnej publiczności.

Na ekranie zadebiutowała jeszcze jako uczennica warszawskiego liceum im. Stefana Żeromskiego, w tytułowej roli w spektaklu Teatru TV „Anka” w reżyserii Radosława Piwowarskiego (1997). Już w kolejnym roku ten sam reżyser obsadził ją w jednej z ról w popularnej telenoweli „Złotopolscy”. Postać Kate – córki Wonsa, szaleńczo zakochanej w starszym o całe pokolenie komendancie policji – Wieśku, kreowała w latach 1998-1999 i 2002-2003.

W międzyczasie zadebiutowała na dużym ekranie (epizod w „Mojej Andżelice” Stanisława Kuźnika 1999) i zagrała pierwszą większą rolę w głośnej produkcji dla młodzieży „To my” Waldemara Szarka (2000), a także zasłynęła z podwójnej kreacji Majki i jej bliźniaczej siostry – Kajki, uczestniczek konkursu piękności w serialu „Zostać Miss” (2001).

W 2001 roku raz jeszcze wzięła udział w spektaklu Teatru TV, tym razem pojawiając się u Izabelli Cywińskiej w „Dotknięciach”, wg prozy Wiesława Myśliwskiego. Filmografia Sochy obejmuje grubo ponad dwadzieścia tytułów serialowych. Aktorka zasłynęła szczególnie z ról komediowych: jako Izabela „Bjuti” Lisocka w serialu „Bao-bab, czyli zielono mi” (2003), Mariola, pomocnica w gabinecie dentystycznym w „Rodzince” (2003), Zuza w „Czego się boją faceci, czyli seks w wielkim mieście” (2003), Matylda w „Panienkach” i „Zakręconych” Przemysława Angermana, z Weroniką Książkiewicz i Katarzyną Glinka u boku (2004-2005), łączniczka „Jasna” w „Halo, Hans” (2007), czy Viola w „Brzyduli” (2008-2009).

W 2004 roku partnerowała też Piotrowi Adamczykowi na planie krótko emitowanego sitcomu „Dziupla Cezara” i ponownie spotkała się z Piwowarskim, wcielając się w postać ekspedientki w serialu „Stacyjka”.

Ponadto zagrała ważne role w takich serialach, jak „Klinika samotnych serc”, „Tak miało być” (oba z 2005 roku), „Regina” Teresy Kotlarczyk (2007) i „Tylko miłość” (2007-2009).

Zaliczyła wiele gościnnych występów w tak głośnych produkcjach, jak „Lokatorzy”, „Miodowe lata”, „Kasia i Tomek”, „Plebania”, „Na Wspólnej”, „Kryminalni”, „Magda M.”, „Zaginiona”, „Determinator”, „U fryzjera”, czy „Pierwsza miłość”.

Jej filmowy dorobek na tle występów w serialach telewizyjnych, przedstawia się raczej skromnie. W 2002 roku zagrała epizod w głośnej, sensacyjnej produkcji „Bez litości” Wojciecha Wójcika, trzy lata później wzięła udział w komediowym filmie „Lawstorant” Mikołaja Haremskiego oraz dała jeden z bardziej znaczących występów u boku Leona Niemczyka w filmie „Po sezonie” Janusza Majewskiego (2005). Poza tym wystąpiła w dwóch produkcjach z telewizyjnego cyklu „Święta polskie” – jako dziewczyna do towarzystwa w „Długim weekendzie” Roberta Glińskiego (2004) i reporterka telewizyjna w „Miłości w przejściu podziemnym” Janusza Majewskiego (2006).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f7pit
d2f7pit
d2f7pit
d2f7pit

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj