Trwa ładowanie...
Aktualności

''Metallica Through the Never'' premiera filmu już dzisiaj! Album w sklepach!

Share
''Metallica Through the Never'' premiera filmu już dzisiaj! Album w sklepach!
Źródło: Materiały promocyjne
d288kmi

Od dzisiaj w kinach IMAX można zobaczyć film z muzyką i udziałem zespołu Metallika.

We wtorek miała miejsce premiera albumu Metalliki pt. "Through the Never". Dwupłytowe wydanie zawiera nagrania zarejestrowane w czasie koncertów w Rexall Palace w Edmonton oraz w Rogers Arena w Vancouver z ubiegłego roku, kiedy to zespół nakręcił występy pojawiające się w filmie.

Od dzisiaj fani zespołu Metallica oraz wielbiciele wielkich widowisk w 3D mają szansę obejrzeć film w reż. Nimróda Antala "Metallica Through the Never". Twórca "Kontrolerów" (2003) przenosi nas tym razem do ogarniętej zamieszkami, mrocznej metropolii, która staje się scenerią filmowej fabuły oraz kontrapunktem dla zrealizowanego z nieprawdopodobnym rozmachem koncertu zespołu. Członkowie grupy, James Hetfield (wokal prowadzący, gitara), Lars Ulrich (perkusja), Kirk Hammett (gitara, wokal wspierający) i Robert Trujillo (gitara basowa, wokal wspierający) marzyli o projekcie większym niż wszystko, co do tej pory zrobili. – Chcieliśmy czegoś nowego i świeżego – mówił Ulrich. Hetfield zaś dodawał: – Zwykle jedziesz w trasę z widowiskiem, które jest coraz lepsze i lepsze i na końcu je filmujesz. Pomyśleliśmy: czemu tym razem nie zrobić tego inaczej? Zespół potrzebował jednak partnera, który pomógłby wcielić nowatorskie pomysły grupy w życie. – Nie mieliśmy wówczas nawet scenariusza. Większość ludzi, którym
opowiadałem o naszej wizji, patrzyła na mnie, jakbym spadł z księżyca – relacjonował Ulrich. Producentka Charlotte Huggins, specjalistka od ekstrawaganckich widowisk w 3D, mówiła: – Naszym zadaniem nie było zrobienie dobrego filmu. To miał być niewiarygodnie dobry film! Nimród ma w sobie to coś, czego szukaliśmy – świetnie wykonana praca to dla niego zbyt mało. On idzie o krok dalej. Antal i Metallica od początku doskonale się porozumieli. – Nimród ma w oczach szaleństwo – od razu złapał, o co nam chodzi – wspominał Ulrich. – Sposób, w jaki mówił o wpływie Metalliki na jego życie w czasach, gdy dorastał na Węgrzech, przekonał nas, że jest wystarczająco zwariowany, by rzucić się w tę przygodę razem z nami. To on wymyślił naszą filmową metropolię. I tę wędrówkę jak z sennego koszmaru.

Podczas widowiskowego koncertu grupy Metallica, młody członek ekipy koncertowej Trip (Dane DeHaan), dostaje zlecenie odebrania niezwykle ważnej przesyłki. Rutynowe z pozoru zadanie przeradza się w groźną, surrealistyczną odyseję, którą muzycznie ilustruje Metallica, wykonując na żywo swoje ikoniczne utwory. Zdeterminowany, by dostarczyć przesyłkę Metallice, zdany wyłącznie na siebie Trip pokonuje niebezpieczne ulice miasta.

d288kmi

Podziel się opinią

Share
d288kmi
d288kmi