Trwa ładowanie...
03-07-2006 14:15

Michael Douglas z misją w Polsce

Share
Michael Douglas z misją w Polsce
d2aosqx

8 lipca do Warszawy przyjedzie Michael Douglas. Niestety amerykańskiego aktora do Polski nie sprowadzają zobowiązania związane z jego zawodem, a misja dyplomatyczna. Hollywoodzki gwiazdor przybędzie jako ambasador Balearów.

Michael Douglas jest synem legendy amerykańskiego kina, Kirka Douglasa. Karierę rozpoczynał jako aktor, partnerując Karlowi Maldenowi w serialu "Ulice San Francisco".

W połowie lat siedemdziesiątych Michael odkupił od ojca prawa do sfilmowania powieści Kena Keseya "Lot nad kukułczym gniazdem". Młody Douglas zaprosił do współpracy producenckiej Saula Zaentza (późniejszego producenta m.in. "Amadeusza" Milosa Formana i "Angielskiego pacjenta" Anthony'ego Minghelli).

d2aosqx

Reżyserem został Milos Forman, a efektem byl jeden z najwybitniejszych filmów w historii kina. Douglas i jego partner odebrali Oscary za produkcję najlepszego filmu roku. Po Oscarze Douglas nie zaprzestał produkcji filmowej, jednocześnie coraz lepiej rozwijała się jego kariera aktorska. Prawdziwym przełomem był dla niego 1987 rok, kiedy na ekran weszły dwa filmy ze znakomitymi kreacjami Douglasa: "Fatalne zauroczenie" Adriana Lyne'a i "Wall Street" Olivera Stone'a (Oscar'87 dla Douglasa za główną rolę męską). Po Oscarze aktorskim Douglas zdecydował się grywać w bardziej komercyjnym repertuarze. W jego filmografii znajdują się takie tytuły, jak ,,Czarny deszcz" Ridleya Scotta, ,,Wojna państwa Rose" Danny'ego De Vito, ,,Nagi instynkt" Paula Verhoevena, ,,Upadek" Joela Schumahera i ,,W sieci" Barry'ego Levinsona.

W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych gwiazda Douglasa zaczęła nieco przygasać. Dopiero w 2000 roku aktor zagrał dwie doskonałe role - w ,,Cudownych chłopcach" Curtisa Hansona i właśnie w ,,Trafic" Stephena Soderbergha.

Michael Douglas jest mężem Catheriny Zety-Jones, z którą ma dwoje dzieci.

d2aosqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aosqx
d2aosqx