Trwa ładowanie...
d4dsqr0

Michael Haneke. Zawód: reżyser

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4dsqr0

„Michael Haneke. Zawód: reżyser” (niem. Michael Haneke - Porträt eines Film-Handwerkers, tytuł międzynarodowy - Michael H – Profession: Director) to austriacko-francuski film dokumentalno-biograficzny z 2013 roku. Reżyserii podjął się Yves Montmayeur, który jest także autorem scenariusza. Za produkcję odpowiadają Vincent Lucassen, Ebba Sinzinger oraz Serge Guez.

„Michael Haneke. Zawód: reżyser” to dokument o zdobywcy Oscara za film “Miłość” i 3 Złotych Palm na MFF w Cannes („Miłość”, „Biała wstążka”, „Ukryte”). Film o reżyserze, którzy przełamał nie jedno tabu. W swoich odważnych, szokujących obrazach konsekwentnie eksploruje ciemne, na co dzień „ukryte” aspekty ludzkiej natury, na przykładach jednostkowych ukazując współczesne choroby społeczne, jakie gnębią mieszkańców zamożnego, zachodniego świata.

W ciągu 25 lat twórczości Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film „Miłość” stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia film przedstawia pracę prawdziwego artysty.

O pracy z Haneke w filmie opowiadają: Juliette Binoche, Béatrice Dalle, Isabelle Huppert, Susanne Lothar, Emmanuelle Riva oraz Jean-Louis Trintignant.

Michael Haneke. Zawód: reżyser
Tytuł oryginalny

Michael Haneke - Porträt eines Film-Handwerkers

Gatunek

biograficzny, dokumentalny

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

31.05.2013

Czas trwania

92 min.

Obsada
d4dsqr0

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dsqr0
d4dsqr0
d4dsqr0