Trwa ładowanie...
31-05-2006 11:48

Mikołaj Kunica zamierza odejść z TVP

Mikołaj Kunica zamierza odejść z TVP
d238282
d238282

Jeden z najbardziej znanych reporterów "Wiadomości" w TVP1 Mikołaj Kunica, chce odejść z firmy - dowiedział się "Dziennik".

Kunica byłby pierwszym dziennikarzem, który opuści serwis po zwolnieniu przez prezesa TVP Bronisław Wildsteina dotychczasowego szefa "Wiadomości" Roberta Kozaka. Sam zainteresowany nie chciał się wypowiadać w tej sprawie.

Gazeta przypomina, że Kunica pracował w "Wiadomościach" od września zeszłego roku. Wcześniej był w "Faktach" TVN. W tym samym czasie do "Wiadomości" przyszli m.in. Jacek Cholewiński, Paweł Gadomski, Jacek Karnowski i Tomasz Lipko. Stali się głównymi reporterami serwisu.

Kunica nie jest lubiany w kręgach Prawa i Sprawiedliwości. PiS oburzało się m.in. za materiał, w którym Kunica pytał ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego, czy ten chodził z Jarosławem Kaczyńskim na piwko i koleżanki (materiał nie ukazał się).

Potem o kłamstwo, arogancję i próbę prowokacji oskarżył go marszałek Sejmu Marek Jurek. Kunica pokazał bowiem, jak Jurek odmawia rozmowy z dziennikarzem - informuje "Dziennik".

d238282
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d238282