Trwa ładowanie...
d202tu7
d202tu7

Milczenie Lorny

Najnowsze informacje
3.1
(32 głosy)
Oceń:
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Zdjęcie

Główna bohaterka filmu Dardenne'ów, tytułowa Lorna, to emigrantka z Albanii, która mieszka w belgijskim mieście Liege. Lorna czeka na rozwód po fikcyjnym małżeństwie z belgijskim narkomanem, które zapewniło jej tutejsze obywatelstwo. Jest też w układach z rosyjską mafią, która jej naturalizację zamierza wykorzystać do kolejnych fikcyjnych małżeństw, a przedłużające się oczekiwanie na rozwód z Claudym chce załatwić dość radykalnie.

- Ten śmieć przedawkuje i po kłopocie - mówi współpracujący z Lorną gangster. Dziewczyna, choć stosunki z mafią miały zapewnić jej pieniądze na realizację marzeń (chce ze swoim albańskim chłopakiem otworzyć mały bar) nie chce zgadzać się na morderstwo.

Nieoczekiwanie decyduje się pomagać Claudy'emu w walce z nałogiem, budzi się w niej poczucie winy, a pomiędzy nią i jej fikcyjnym mężem, na przekór temu co ich połączyło, rodzi się coś naprawdę czystego. Lorna uczy się w końcu, że istniejemy także dla innych, a nie tylko dla siebie.

Prosty, pozbawiony efektów, muzyki i gwałtownej ekspresji film braci Dardenne, nie jest jednak tylko reporterskim sprawozdaniem z ewolucji postaci. To współczesna przypowieść o winie i odkupieniu, przez które przebija wielka wiara w oczyszczającą siłę miłości.

Milczenie Lorny
Tytuł oryginalny

Silence de Lorna, Le

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

16.01.2009

Czas trwania

107 min.

Obsada
d202tu7

Podziel się opinią

Share
d202tu7

d202tu7
d202tu7
d202tu7