Trwa ładowanie...
d30ke50
Aktualności

"Mleczny brat" w kinie w Kalifornii!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Mleczny brat" w kinie w Kalifornii!
(East news)
d30ke50

Film "Mleczny brat" Vahrama Mkhitaryana znalazł się w repertuarze kina Five Star Cinema w Kalifornii. Koprodukcję Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich oraz Wajda Studio na ekranie kalifornijskiego kina będzie można oglądać codziennie do 10 września.

Pokazy filmu w kinie w USA to efekt długiej drogi festiwalowej, którą ma za sobą „Mleczny brat“. Film prezentowany był na wielu festiwalach w Europie. Swoją premierę w Stanach miał w czerwcu podczas Brooklyn Film Festival. Ostatnio otrzymał nagrodę Lessinia D'Argento za reżyserię na odbywającym się na północy Włoch pod Weroną 21. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Della Lessinia. Zazwyczaj nagrodę zdobywają tylko twórcy filmów pełnometrażowych, jednak w tym roku Jury festiwalu postanowiło zrobić wyjątek i nagrodzić krótkometrażową koprodukcję Studia Munka oraz Wajda Studio.

„Mleczny brat" to historia 10-letniego Seto, który żyje w małej wiosce ze swoją rodziną. Chłopiec marzy o rodzeństwie, które wkrótce ma przyjść na świat. Aby moment ten nadszedł jak najszybciej, Seto zawiązuje na gałęziach drzewa białe chusteczki. Niestety nowonarodzone niemowlę umiera. Jego miejsce w rodzinie wypełnia mały baranek, karmiony piersią przez matkę Seto.

d30ke50

Dotychczas film doceniono na najważniejszych polskich festiwalach, między innymi w Koszalinie, Krakowie i Gdyni. Pod koniec zeszłego roku polsko-armeńska koprodukcja otrzymała nagrodę dla najlepszej fabuły na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „ŻubOFFka" w Białymstoku. Film zdobył również nagrodę Golden Apricot dla najlepszego armeńskiego filmu krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Erywaniu.

W styczniu 2015 roku "Mleczny brat" otrzymał Grand Jury Prize w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Europejskich na Festiwalu Filmowym Premiers Plans w Angers, a w marcu został uhonorowany nagrodą dla najlepszego filmu krótkometrażowego na 22. FebioFest w Bratysławie, gdzie rywalizował z 24 krótkimi filmami z państw Grupy Wyszehradzkiej. Znalazł się również w oficjalnej selekcji Glasgow Film Festival i otrzymał nagrodę dla najlepszego krótkiego filmu fabularnego na jubileuszowym 25. MFF Mediawave w węgierskim mieście Győr.

d30ke50

Podziel się opinią

Share
d30ke50
d30ke50