Trwa ładowanie...
14-08-2006 12:26

Nagrody polskiego Hollywood

Nagrody polskiego Hollywood
d3n1etd
d3n1etd

Tradycyjne trofea - Złote, Srebrne i Brązowe Granaty dla najlepszych komedii minionego sezonu przyznano w Lubomierzu (Dolnośląskie), gdzie zakończył się X Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych.

Zgodnie z werdyktem jury za najlepszą komedię w sezonie 2005- 2006 uznano "Francuski numer" w reż. Roberta Wichrowskiego. Otrzymała ona Złoty Granat. Srebrny powędrował dla twórców "Zakochanego Anioła" w reż. Artura Więcka, a Brązowy przyznano filmowi "Tylko mnie kochaj" w reż. Ryszarda Zatorskiego.

Oficjalnie przyznano także Złote, Srebrne i Brązowe Sierpy w plebiscycie widzów na Najlepszą Swojską Komedię Dziesięciolecia. Otrzymały je odpowiednio "Dzień świra", "U Pana Boga za piecem" i "Zróbmy sobie wnuka".

Tegoroczny festiwal udał się i wprawdzie nie dopisała pogoda, ale dopisały wszystkim humory - oceniła Jadwiga Sieniuć, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Filmów Komediowych w Lubomierzu.

Do Lubomierza na jubileuszowy festiwal zjechało wielu artystów, w tym gwiazdy kina. Pojawił się kolejny już raz, słynący z roli Witii w "Samych Swoich", Jerzy Janeczek, który specjalnie przyjechał z USA. Przybyła także Joanna Kurowska, Zofia Czerwińska, Andrzej Zaborski, Ryszard Kotys i Roman Kłosowski.

d3n1etd

Lubomierz, według jego mieszkańców , może być nazywany polskim Hollywood. Dotąd lubomierskie plenery posłużyły filmowcom dziewięć razy.

Po raz pierwszy w 1958 roku Kazimierz Kutz kręcił tu część obrazów do filmu "Krzyż walecznych". Po kilku latach Sylwester Chęciński nakręcił tu komedię "Sami swoi" i niedługo potem kręcono tu sceny do "Nie ma mocnych" i w końcu do "Kochaj albo rzuć". Lubomierz wykorzystywali też twórcy takich filmów jak "Daleko na Zachodzie" i "Maratończyk" oraz "Kocham kino" i "Zakład", a ostatnio kręcono tam zdjęcia do serialu "Tajemnica twierdzy szyfrów".

d3n1etd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n1etd