Trwa ładowanie...
d3lonla
21-06-2013 07:03

Najwięksi złodzieje show

d3lonla
d3lonla

Redakcja miesięcznika "Total Film" przygotowała zestawienie 50 największych złodziei show - nie tylko pojedynczych scen, ale całych filmów. Skoncentrowano się na postaciach, a nie na aktorach.

Redakcja "Total Film" wytypowała bohaterów z 50 produkcji. Za największego złodzieja show w historii kina uznano doktora Browna (Christopher Lloyd), lekko ekscentrycznego wynalazcę maszyny do podróży w czasie, z serii filmów "Powrót do przyszłości" (1985 - 1990). Drugie miejsce w rankingu przypadło w udziale pianiście Samowi (Dooley Wilson) z "Casablanki" (1942) - wyróżniono go przede wszystkim za piosenki, które trafnie komentowały najważniejsze wydarzenia i uczucia wypełniające opowieść. Trzecie miejsce zajęła słodka Dory, rybka cierpiąca na zaniki pamięci, z animacji "Gdzie jest Nemo?" (2003). Za czwartego największego złodzieja show uznano bohatera "Gwiezdnych wojen" (1979 - 1983) - Chewbaccę (Peter Mayhew), wysokiego i kudłatego sojusznika Hana Solo. Na piątym miejscu znalazł się Goose (Anthony Edwards), przyjaciel Mavericka (Tom Cruise) z "Top Gun" (1986).

W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: Sallah (John Rhys-Davies) z "Poszukiwaczy zaginionej Arki" (1981), Walter Sobchak (John Goodman) z "Big Lebowskiego" (1998), Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) z "Kick-Ass" (2010), Dżin (głos Robina Williamsa) z "Aladyna" (1992) oraz Lucius Fox (Morgan Freeman) z serii filmów o Batmanie Christophera Nolana.

Kompletne zestawienie można znaleźć pod tym adresem.

d3lonla
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lonla