Namiętny pocałunek na nowym plakacie Festiwalu w Cannes. Organizatorzy strzelili w dziesiątkę

Niemal każdy plakat Festiwalu w Cannes jest wydarzeniem. W ubiegłym roku organizatorzy zostali skrytykowani za cyfrowe "odchudzenie" aktorki, w tym roku zbierają pochwały. Zasłużone.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pocałunek Jeana-Paula Belmondo i Anny Kariny na plakacie Festiwalu w Cannes
Pocałunek Jeana-Paula Belmondo i Anny Kariny na plakacie Festiwalu w Cannes (Materiały prasowe)
WP

Na plakacie widzimy dwójkę francuskich aktorów Jeana-Paula Belmondo i Annę Karinę złączonych namiętnym pocałunkiem. Ikoniczne zdjęcie powstało na planie filmu "Szalony Piotruś" Jeana-Luca Godarda. Zrobił je Georges Pierre, znany z pięknych fotografi z planów filmów takich twórców jak Jacques Riviette, Alain Resnais czy Louis Malle. Fotograf współpracował też z polskimi reżyserami Andrzejem Żuławskim i Andrzejem Wajdą.

Nowa oprawa wizualna zdjęcia zachwyca kolorystyką w stylu pop i zbiera same pochwały. Twórcy festiwalu z pewnością zastanowili się dwa razy przed publikacją plakatu. W ubiegłym roku zaliczyli wpadkę, po tym jak na oficjalnym posterze cyfrowo "odchudzili" tańcząca Claudię Cardinale. Kinomani bardzo szybko dostrzegli tani zabieg i na festiwal spłynęła fala krytyki.

WP

"Szalony Piotruś" opowiada o znudzonym mieszczańskim życiem Ferdynandzie (Belmondo), który rusza w podróż z Paryża nad Morze Śródziemne w towarzystwie tajemniczej Marianny (Anna Karina). Ścigani przez algierskich morderców prowadzą w drodze egzystencjalne rozmowy.

WP

Festiwal w Cannes odbędzie się w dn. 8-19 maja. W czwartek, 12 kwietnia poznamy program festiwalu. Wtedy dowiemy się, czy zgodnie z oczekiwaniami wielu krytyków w konkursie zobaczymy nowy film Pawła Pawlikowskiego pt. "Zimna Wojna".

Do tej pory tylko dwa polskie filmy nagrodzono Złotą Palmą: “Człowieka z żelaza” Andrzeja Wajdy i “Pianistę” Romana Polańskiego.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Obejrzyj podsumowanie Festiwalu w Cannes 2017:

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP