Trwa ładowanie...
dpumpoq

Natassia Malthe

Najnowsze informacje
5.0
(4 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Oslo, Norwegia

Filmografia:
dpumpoq

Norweska modelka oraz aktorka filmowa i telewizyjna. Znana z takich filmów jak "Halloween: Resurrection", „Elektra” czy „40 dni i 40 nocy”.

Linn Natassia Malthe (znana jako Natassia Malthe) urodziła się 19 stycznia 1974 roku w Oslo w Norwegii. Jest młodszą córką Haralda Malthe, norweskiego prawnika i lekarki Phin Malthe pochodzącej z Filipin.

Jako nastolatka była pulchna i pucołowata. Co prawda urodziła się w Norwegii, ale następnie mieszkała później w Szkocji i w Kanadzie. Uczyła się w szkole kształcącej artystów teatru muzycznego w Londynie. Kiedy jej siostra Kristin została modelką, także i ją wciągnęła do zawodu.

Szybko zainteresowali się nią producenci filmowi. W komedii „40 dni i 40 nocy” (40 Days and 40 Nights, 2002) wystąpiła jako dziewczyna w łóżku, w horrorze „Halloween: Resurrection” (2002) jako francuska pokojówka. "Halloween: Resurrection" opowiada o grupce studentów, którzy wybierają się do domu, w którym mieszkał ongiś Michael Myers. Swoją wyprawę transmitują na żywo za pomocą internetowych kamer. Na miejscu okazuje się jednak, że Myers żyje i za cel stawia sobie uśmiercenie intruzów.

* Większą rolę (nominowaną do nagrody MTV Movie) dostała dopiero w 2005 roku w filmie „Elektra” jako Typhoid – członkini grupy zabójców, z którą walczy główna bohaterka (Jennifer Garner).* Po wydarzeniach znanych z filmu "Daredevil", Elektra Natchios, płatna zabójczyni, cudem unika śmierci. Zakon Dłoni, grupa zabójców, która ją wyszkoliła przydziela jej zadanie. Celem jest Mark Miller i jego trzynastoletnia córka, Abby. Elektra jednak, zamiast wykonać zadanie, zaprzyjaźnia się z nimi i postanawia ich chronić przed swoimi byłymi pracodawcami. Jej przekonanie umacnia odkrycie faktu, iż dziadek Millera był przyjacielem jednego z jej poprzednich mentorów, Sticka. Razem muszą stawić czoła zabójcom Kirigia (do których należą Tengu i Typhoid).

Mężem aktorki w latach 1999 – 2001 był Rey-Phillip Santos, z którym ma jedno dziecko.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpumpoq
dpumpoq
dpumpoq