Trwa ładowanie...

Nie zobaczą hitu z Sieklucką. Netflix z hukiem zatrzasnął drzwi

Jak podają Wirtualnemedia.pl, aplikacja i strona internetowa Netfliksa ostatecznie przestały działać w Rosji. 7 marca działalność największego serwisu streamingowego została w tym kraju zawieszona. Wszystko wskazuje na to, że teraz Netflix ostatecznie opuścił rosyjski rynek.

Rosjanie nie obejrzą filmu "365 dni: Ten dzień"Rosjanie nie obejrzą filmu "365 dni: Ten dzień"Źródło: Materiały prasowe
d4lf6eh
d4lf6eh

Na inwazję Rosji w Ukrainie Netflix zareagował bardzo szybko. 7 marca zawiesił swoją działalność w kraju agresora. Widzowie nie mogli już korzystać z dobrodziejstw serwisu filmowego, ale strona internetowa oraz aplikacja jeszcze działały. W poniedziałek portal Ukrinform zamieścił jednak wpis, że Netflix "ostatecznie wycofał się z rosyjskiego rynku".

Wybierz z nami najlepszy polski film. Nagroda internautów zostanie wręczona już 6 czerwca. Nie zwlekaj - kliknij, by zagłosować!

Blanka Lipińska ekscytuje się kontynuacją "365 dni" na Netfliksie

Ukrinform powołał się na ministra kultury i polityki informacyjnej Ołeksandra Tkaczenkę, który zamieścił w poniedziałek wpis w internecie: "Netflix ostatecznie wycofał się z rosyjskiego rynku. W chwili obecnej na terytorium Rosji nie działa ani strona Netflixa, ani aplikacja. To dobra informacja, na którą wszyscy czekaliśmy. Dziękujemy za solidarność z Ukrainą i poparcie. Mam nadzieję, że po zwycięstwie nasza współpraca będzie się rozszerzać".

Jak informuje Presserwis, Netflix nie znajduje się w rejestrze usług zakazanych przez Roskomnadzor, co oznacza, że tylko od firmy zależy decyzja o wstrzymaniu dostępu do jej usług z rosyjskich adresów IP. Po zawieszeniu działalności rosyjscy klienci złożyli pozew przeciwko amerykańskiej firmie, żądając w sumie odszkodowania w wysokości ok. 660 tys. euro.

d4lf6eh

Według nieoficjalnych danych Netflix stracił w Rosji około miliona subskrybentów. Ale rosyjscy widzowie utracili dostęp do wielu filmowych hitów, w tym polskiej produkcji Barbary Białowąs "365 dni: Ten dzień", która stała się jednym z największych przebojów na platformie streamingowej w tym roku. W ciągu miesiąca była oglądana przez blisko 130 mln godzin.

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify oraz w aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lf6eh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d4lf6eh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj