Trwa ładowanie...
d20dcjc

Nie żyje Christine Kaufmann. Zdobywczyni Złotego Globu miała 72 lata

Christine Kaufmann zmarła we wtorek rano, jednak agent aktorki poinformował o tym niemiecką agencję prasową dpa dopiero we środę rano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Christine Kaufmann
Christine Kaufmann (Getty Images)
d20dcjc

Karierę w filmie rozpoczęła w 1952 roku, mając zaledwie siedem lat. W sumie na koncie zgromadziła ponad 100 ról na małym i wielkim ekranie. Międzynarodową sławę zdobyła w 1959 roku za sprawą „Ostatnich dni Pompei” w reżyserii Sergio Leone i Mario Bonnarda.

W 1962 roku jako pierwsza niemiecka aktorka w historii została uhonorowana Złotym Globem dla „Najbardziej obiecującej nowej aktorki” za występ w filmie „Miasto bez litościGottfrieda Reinhardta. W 1987 roku pojawiła się w nominowanym do Oscara, głośnym „Bagdad Cafe” Percy’ego Adlona.

d20dcjc

Grała u boku takich sław jak Steve Reeves, Kirk Douglas czy Tony Curtis, którego poślubiła w 1963 roku – małżeństwo przetrwało do 1967 roku. Kaufmann była czterokrotnie zamężna. Ostatnim mężem aktorki był Klaus Zey.

W 1999 roku Christine Kaufmann pojawiła się w rozbieranej sesji w „Playboyu”. Aktorka miała wówczas 54 lata, a media obwołały ją „najpiękniejszą niemiecką babcią”.

d20dcjc

Podziel się opinią

Share

d20dcjc

d20dcjc