Trwa ładowanie...
d3olxsw

Nie żyje Dan Haggerty. Aktor miał 74 lata

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Dan Haggerty. Aktor miał 74 lata
(mat. dystrybutora)
d3olxsw

W wieku 74 lat zmarł aktor, kaskader i treser dzikich zwierząt Dan Haggerty. Przyczyną śmierci był nowotwór.

Haggerty zmarł w piątkowy poranek otoczony rodziną i najbliższymi. O jego śmierci poinformował serwis TMZ. Odejście aktora poprzedziła kilkumiesięczna walka z nowotworem, który zdiagnozowano przy okazji operacji pleców Haggerty’ego.

(East News)

d3olxsw

Naprawdę nazywał się Gene Jajonski i urodził się 10 listopada 1941 roku w miejscowości Pound, w stanie Wisconsin. W wieku 19 lat rozpoczął romans z kulturystyką. W 1964 roku zadebiutował w plażowym filmie „Muscle beach party” u boku niezwykle wówczas popularnego Frankiego Avalona.

W swojej karierze był aktorem, produkował filmy oraz zajmował się tresurą zwierząt występujących m.in. w produkcjach studia Walta Disneya. Haggerty, którego rodzice hodowali małe drapieżniki, na planie pracował m.in. z niedźwiedziami, orłami, rosomakami czy dzikami.

(East News)

Sławę przyniosła mu rola w kultowej produkcji NBC „Niedźwiedź pana Adamsa” (1977-78). Dan Haggerty pojawił się również m.in. w „Swobodnym jeźdźcu”, „Aniołkach Charliego”, „Statku miłości” czy horrorze „The Chilling” z Lindą Blair („Egzorcysta”) w roli głównej.

d3olxsw

Podziel się opinią

Share

d3olxsw

d3olxsw