Trwa ładowanie...
dj3qrqk

Nie żyje George Kennedy. Aktor miał 91 lat

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje George Kennedy. Aktor miał 91 lat
(EastNews)
dj3qrqk

W wieku 91 lat zmarł aktor filmowy, laureat Oscara, *George Kennedy - poinformował w poniedziałek na Facebooku jego wnuk Cory Schenkel.*

Schenkel sprecyzował, że Kennedy odszedł w niedzielę rano w Boise, w stanie Idaho "z przyczyn naturalnych".

The last year and a half has been quite the challenge. I have had many ups and downs. I am not looking for pity; this is...

dj3qrqk

Posted by Cory Schenkel on 28 luty 2016

Kennedy, zanim rozpoczął karierę aktorską, spędził 16 lat w wojsku, do którego zaciągnął się w czasie II wojny światowej. Dopiero uraz kręgosłupa, którego nabawił się podczas służby, skłonił go do zmiany zainteresowań i zawodu.

(fot. East News)

dj3qrqk

Aktor wystąpił w ponad 200 filmach, serialach i widowiskach telewizyjnych (w tym m. in. w serialu "Dallas"), przeważnie w rolach drugoplanowych. Grał razem z takimi gwiazdorami jak Frank Sinatra, Cary Grant, Gregory Peck, James Stewart czy Clint Eastwood.

Kennedy wyspecjalizował się w rolach silnych, często brutalnych mężczyzn, do których predestynowały go warunki - wzrost 1,93 m i atletyczna sylwetka.

(fot. East News)

dj3qrqk

W roku 1968 otrzymał statuetkę Oscara w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w filmie "Nieugięty Luke" (Cool Hand Luke), w którym wystąpił razem z Paulem Newmanem.

W końcu lat 80. i w latach 90. ub. wieku Kennedy wystąpił w kilku filmach z serii "Naga broń" ("Naked gun") razem z komikiem Leslie Nielsenem.

dj3qrqk

Podziel się opinią

Share
dj3qrqk
dj3qrqk