Trwa ładowanie...
Jerzy Celiński
13-10-2017 16:53

Nie żyje Jerzy Celiński. Kaskader odszedł w wieku 68 lat

13 października w Warszawie w wieku 68 lat zmarł znakomity kaskader Jerzy Celiński. Na planach polskich filmów pracował od początku lat 70., w swojej filmografii miał niemal 90 tytułów. Jak informuje FilmPolski.pl w ostatnich latach zajmował się przede wszystkim koordynacją zdjęć z udziałem koni.

Share
Nie żyje Jerzy Celiński. Kaskader odszedł w wieku 68 latŹródło: Materiały prasowe
d42iycg

Jerzy Celiński urodził się 5. października 1949 roku w Warszawie. Był ekspertem w sprawach koni, jeździectwa i szermierki. Był także wybitnym znawcą historii jazdy polskiej, a także fechtunku.

Jako młody chłopak Jerzy Celiński sportowo uprawiał jeździectwo - skoki i wyścigi. Ponadto brał udział we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jerzy Celiński był jednym z najlepszych kaskaderów w Polsce. Statystował przy ponad 300 filmach m.in. przy "Zemście" (2002) Andrzeja Wajdy, "Piratach" (1986) Romana Polańskiego czy "Przedwiośniu" (2001) Filipa Bajona. W Łomiankach pod Warszawą prowadził Filmową Stajnię Treningową.

Został zauważony podczas treningu przez kaskadera Krzysztofa Fusa, który zaproponował mu pracę na planie serialu "Wielka miłość Balzaka" (1973).

d42iycg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42iycg