Trwa ładowanie...
d2v0s1x
Aktualności

Nie żyje Jerzy Celiński. Kaskader odszedł w wieku 68 lat

13 października w Warszawie w wieku 68 lat zmarł znakomity kaskader Jerzy Celiński. Na planach polskich filmów pracował od początku lat 70., w swojej filmografii miał niemal 90 tytułów. Jak informuje FilmPolski.pl w ostatnich latach zajmował się przede wszystkim koordynacją zdjęć z udziałem koni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Celiński na planie filmu "Pirates"
Jerzy Celiński na planie filmu "Pirates" (Materiały prasowe)
d2v0s1x

Jerzy Celiński urodził się 5. października 1949 roku w Warszawie. Był ekspertem w sprawach koni, jeździectwa i szermierki. Był także wybitnym znawcą historii jazdy polskiej, a także fechtunku.

Jako młody chłopak Jerzy Celiński sportowo uprawiał jeździectwo - skoki i wyścigi. Ponadto brał udział we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW).

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Jerzy Celiński był jednym z najlepszych kaskaderów w Polsce. Statystował przy ponad 300 filmach m.in. przy "Zemście" (2002) Andrzeja Wajdy, "Piratach" (1986) Romana Polańskiego czy "Przedwiośniu" (2001) Filipa Bajona. W Łomiankach pod Warszawą prowadził Filmową Stajnię Treningową.

Został zauważony podczas treningu przez kaskadera Krzysztofa Fusa, który zaproponował mu pracę na planie serialu "Wielka miłość Balzaka" (1973).

d2v0s1x

Podziel się opinią

Share
d2v0s1x
d2v0s1x