Trwa ładowanie...
26-06-2007 12:04

Niemieckie władze nie chcą wpuścić Toma Cruise'a, scjentologa

Niemieckie władze nie chcą wpuścić Toma Cruise'a, scjentologaŹródło: AFP
d1bs9za
d1bs9za

Niemcy zabroniły ekipie kręcącej film "Walkiria" o nieudanej próbie zabójstwa Adolfa Hitlera realizowania zdjęć w niemieckich obiektach wojskowych, ponieważ grający główną rolę w tej produkcji Tom Cruise jest scjentologiem - powiadomiło niemieckie Ministerstwo Obrony.

Tom Cruise, który jest również jednym z producentów filmu, należy do kościoła scjentologicznego, którego rząd niemiecki nie uznaje za stowarzyszenie religijne.

Berlin zarzuca scjentologom, że przykrywkę religijności wykorzystują do zarabiania pieniędzy.

Cruise gra w filmie pułkownika Klausa von Stauffenberga, który w lipcu 1944 r. w Wilczym Szańcu zorganizował nieudany zamach na życie przywódcy III Rzeszy.

d1bs9za

Tymczasem rzecznik niemieckiego Ministerstwa Obrony Harald Kammerbauer oświadczył, że dopóki rolę hrabiego Stauffenberga będzie grał Cruise, publicznie przyznający się do członkostwa w kulcie scjentologicznym, twórcy filmy nie zostaną dopuszczeni do żadnych niemieckich obiektów wojskowych.

Kammerbauer twierdzi, że niemieckiej armii szczególnie zależy na rzetelnym i poważnym przedstawieniu Stauffenberga i wydarzeń z 20 lipca 1944 r. Natomiast producentom filmu zależy, żeby zdjęcia odbyły się właśnie w Niemczech.

d1bs9za
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bs9za