Nowe doniesienia o pogrzebie Jerzego Stuhra
Jerzy Stuhr zmarł w wieku 77 lat. Aktor spocznie na Cmentarzu Rakowickim. Pogrzeb odbędzie się w środę 17 lipca. Do mediów trafiają nowe doniesienia o tym, jak będzie wyglądało ostatnie pożegnanie artysty.
12.07.2024 14:23
Wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra wstrząsnęła wszystkimi 9 lipca. Aktor przeszedł w ostatnich latach dwa zawały serca, walczył z nowotworem krtani, a w 2020 roku dotknął go udar mózgu. Jeszcze w 2023 roku trafił do szpitala, ale mimo to wrócił do pracy. Jednak kilkanaście dni temu pojawiły się doniesienia, że przedstawienia z jego udziałem trzeba było zdjąć z afisza. Stan Jerzego Stuhra się pogorszył.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak poinformowała już Polska Agencja Prasowa, zgodnie z ustaleniami Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie, Jerzy Stuhr spocznie na Cmentarzu Rakowickim. Pogrzeb odbędzie się w środę 17 lipca o godz. 14.
Na stronie ZCK w Krakowie pojawiła się informacja o porządku pogrzebów w tym dniu. Odbędą się jeszcze dwie uroczystości. Obie w kaplicach, zaś w przypadku Jerzego Stuhra dodano dopisek "od bramy". Co to oznacza? Najprawdopodobniej ceremonia rozpocznie się w którymś z krakowskich kościołów, gdzie w ostatniej drodze Stuhrowi będzie mogło towarzyszyć znacznie więcej osób, niż pomieściłaby kaplica na terenie cmentarza. Spodziewane są tłumy żałobników, stąd decyzja o "nietypowym rozwiązaniu".
Dodajmy, że Jerzy Stuhr myślał już wcześniej o tym, jak będzie wyglądał jego pogrzeb, co skomentował w wywiadzie dla "Newsweeka".
- A czy ja wiem, ile to się jeszcze razy politycznie obróci? Nigdy nie wiadomo, gdzie będziemy leżeć. Czy w Alei Zasłużonych, czy u siebie w rodzinnym grobowcu? Byłem na pogrzebie Wajdy na Salwatorze, a wydawałoby się, że on będzie leżeć w Panteonie na Skałce. Mój grób rodzinny jest trzy groby dalej od Heleny Modrzejewskiej, więc mam zapewnione dobre sąsiedztwo - powiedział przekornie.
Zobacz także
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" mówimy szokującym "Królu Zanzibaru", który oszukał setki turystów z Polski. Jest też o epokowej zmianie w krwawym, pełnym przemocy "Rodzie smoka". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: