Trwa ładowanie...
14-09-2006 14:51

Nowe życie Astro Boya

Nowe życie Astro Boya
d1aqsuy
d1aqsuy

Wytwórnia Imagi Animation Studios zamierza zrealizować pełnometrażową animację opartą na serialu anime "Astro Boy".

Studio nabyło prawa do projektu od japońskiej firmy Tezuka Productions Company Limited. Twórcą "Astro Boya", który w Japonii jest znany pod tytułem "Tetsuwan Atomu", jest Osamu Tezuka. Po raz pierwszy postać ta pojawiła się na kartach mangi w 1952 roku. Do telewizji komiks został przeniesiony w 1963 roku i widzowie przez trzy kolejne lata mogli śledzić przygody głównego bohatera.

"Astro Boy" doczekał się nowej wersji w latach 80. oraz ponownie w 2003 roku. Odniósł spory międzynarodowy sukces, a w samej Azji jego popularność jest porównywana do sławy jaką cieszy się Myszka Miki w USA.

d1aqsuy

Głównym bohaterem jest robot Atom, wyglądem i rozmiarami przypominający chłopca. Z pomocą przyjaciół walczy ze złem atakującym świat. Musi także zmierzyć się z osobistymi wyzwaniami, próbując dostosować się do reguł obowiązujących w świecie ludzi.

Nowa wersja będzie oparta na zupełnie świeżej historii, stworzonej przez amerykański oddział studia Imagi, natomiast samą animacją w technologii CGI zajmie się część wytwórni usytuowana w Hong Kongu.
(fot. astroboy.net)

d1aqsuy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1aqsuy