Trwa ładowanie...

Numer 2 na świecie. Polski przebój zachwycił widzów i krytyków

Pod koniec ubiegłego tygodnia miała premierę nowa polska produkcja Netfliksa "Napad". Thriller odniósł międzynarodowy sukces. Krytycy i widzowie za granicą chwalą film "ze świetnym Olafem Lubaszenko", który znalazł się na czele listy przebojów w 17 krajach.

Magdalena Boczarska w filmie "Napad"Magdalena Boczarska w filmie "Napad"Źródło: Materiały prasowe
d2b3lr1
d2b3lr1

Początek lat 90. ubiegłego wieku. Wyrzucony z roboty, pozbawiony rangi majora milicji Tadeusz Gadacz (Lubaszenko), który zniesławił się ściganiem działaczy "Solidarności" niespodziewanie dostaje szansę powrotu do służby. Jego zadaniem będzie rozwiązanie sprawy brutalnego napadu na jeden z warszawskich banków.

"Ten staromodny polski film nie jest dla każdego. Jego narracja jest powolna, metodyczna, ale zawsze ma na uwadze cel, który podtrzymuje historię w ruchu. Przez cały czas zastanawiałem się też na tym, co siedzi głowie Tadeusza Gadacza, ale do samego końca stanowił on skomplikowane, wręcz niemożliwie do rozgryzienia studium charakteru. (…) To naprawdę świetna historia kryminalna" – napisał krytyk Ready Steady Cut.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Napad | Oficjalny zwiastun | Netflix

Opinie krytyków i widzów poza granicami naszego kraju na temat "Napadu" Michała Gazdy są bardzo mu przychylne. Po takich określeniach jak "kolejny dobry polski film", można odnieść wrażenie, że nasze produkcje na platformie Netfliksa wypracowały sobie gwarancję dobrej jakości. Co oczywiście przekłada się także na coraz większą oglądalność polskich filmów.

"Napad" podczas minionego weekendu stał się trzecim najpopularniejszym filmem fabularnym Netfliksa na świecie. Przegrywa jedynie z tajlandzkim przebojem "Błędny cień" (który bije rekordy popularności w krajach azjatyckich).

d2b3lr1

Szczegółowe wyniki osiągnięte przed polską produkcję (liczbę wyświetleń i czas oglądania) poznamy w środę. Możemy się jednak spodziewać świetnych rezultatów. W czasie premierowego weekendu "Napad" był numerem jeden w 17 krajach. Co zrozumiałe, w Polsce oraz w sąsiednich krajach (Ukraina, Słowacja). Zaskakuje natomiast ogromna popularności polskiego filmu w Ameryce Południowej (Wenezuela, Urugwaj, Peru, Paragwaj, Chile, Argentyna).

"Film 'Napad' jest z pewnością wielowymiarowy, ale przede wszystkim opowiada o trudnych i dziwnych czasach, kiedy wszyscy wówczas żyjący byliśmy bardzo zdezorientowani. Kiedy zniknęły drogowskazy, kompasy straciły orientację, a grunt osunął się nam spod nóg. To również opowieść o indywidualnych wyborach, o tym, jak decyzje, które podejmujemy, oddziałują na to, kim będziemy w przyszłości i jak będą postrzegać nas inni ludzie. A także o poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy winy z przeszłości można odkupić i czy warto próbować" – opisuje swoją rolę Olaf Lubaszenko.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o "Napadzie" na Netfliksie, zastanawiamy się, dlaczego Laura Dern zagrała w koszmarnej "Planecie samotności" i zachwycamy się nowym serialem Max, "Franczyza". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2b3lr1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b3lr1

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj