Trwa ładowanie...
d1khenp

Odmrażanie kin. Otwierają się na nowo, ale niektóre jeszcze poczekają

Od 6 czerwca w całym kraju będą czynne kina i teatry. Jednak nie wszystkie sieci zdecydowały się na otwarcie już w sobotę. Sprawdźmy, gdzie będzie można pójść na seans.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odmrażanie gospodarki. Multikino i inne duże sieci kin nie wrócą 6 czerwca / foto ilustracyjne
Odmrażanie gospodarki. Multikino i inne duże sieci kin nie wrócą 6 czerwca / foto ilustracyjne (pixabay.com)
d1khenp

Rząd dał możliwość otwarcia kin i teatrów od 6 czerwca w ramach czwartego etapu znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Jednak nie wszystkie kina z tej opcji skorzystają. Z otwarciem wstrzymują się duże kina, czyli sieci Multikino, Cinema City i Helios. O otwarciu mają poinformować w późniejszym terminie.

-O planowanej dacie otwarcia poszczególnych kin będziemy informować. Do ponownego otwarcia naszych multipleksów podchodzimy ze spokojem i chcemy być do tego jak najlepiej przygotowani, ponieważ bezpieczeństwo naszych widzów i pracowników jest dla nas absolutnym priorytetem. Do wytycznych sanitarnych oczywiście będziemy się bezwzględnie stosowali - przyznaje w jednym z wywiadów Paweł Świst, prezes sieci kin Multikino.

Większa szansa jest, że 6 czerwca otworzą się kina studyjne. Jednak decyzja należy do zarządców placówek.

d1khenp

Przypomnijmy, że kina będą musiały funkcjonować w specjalnym reżimie sanitarnym. Dostępne będzie jedynie 50 proc. miejsc. Przy wejściach do kina oraz do kinowej toalety powinny pojawić się środki do dezynfekcji rąk. Na terenie kina będzie możliwa sprzedaż artykułów spożywczych np. popcornu czy napojów - pracownicy mają sprzedawać w przyłbicach. Rząd zaleca też kinom powołanie koordynatora ds. zdrowotnych. To może być pracownik kina albo osoba specjalnie zatrudniona na to stanowisko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1khenp

Podziel się opinią

Share

d1khenp

d1khenp