Trwa ładowanie...
d3feep7

Odyseja

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3feep7
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Odyseja" to film w reżyserii Andrieja Konczałowskiego nakręcony z epickim rozmachem. Obraz można oglądać w całości lub podzielić na dwie części. W telewizji oraz w rankingach często "Odyseja" traktowana jest jako miniserial.

Odyseja – opis fabuły

Głównym bohaterem filmu przygodowego "Odyseja" jest Odyseusz, który po wojnie trojańskiej chce powrócić do rodzinnej Itaki, jednak przez 10 lat będzie błąkał się po różnych wyspach. W dotarciu do celu wspiera go patronka, bogini mądrości Atena, która chroni Odyseusza przed gniewem Posejdona prześladującego mężczyznę. Podczas podróży Odyseusz nie ominie wyspy Cyklopa czy nimfy Kalipso.

W tym czasie w rodzinnej Itace o rękę jego żony Penelopy stara się coraz więcej kandydatów. Kobieta nie wierzy jednak w śmierć ukochanego męża, wciąż czekając na powrót Odyseusza.

Film fantasy "Odyseja" to świetne widowisko, które wiernie przedstawia losy bohaterów epopei Homera.

Odyseja – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "Odyseja" jest Andriej Konczałowski, który stanął za kamerą takich produkcji jak: "Pierwszy nauczyciel" (1966), "Wujaszek Wania" (1970), "Kochankowie Marii" (1984), "Tango i Cash" (1989), "Dom wariatów" (2002), "Dziadek do orzechów" (2010) czy "Raj" (2016);
  • Irene Papas wcielająca się w postać Anticlei w 1968 w miniserialu "Odyseja" grała Penelopę;
  • Michael J. Polard i Andriej Konczałowski współpracowali na planie filmu sensacyjnego "Tango i Cash";
  • Film "Odyseja" był nominowany do nagrody Złotego Globu w dwóch kategoriach: 'Najlepsza produkcja telewizyjna' oraz 'Najlepszy aktor w serialu lub filmie telewizyjnym – Armand Assante'. Ponadto obraz otrzymał nominacje do takich nagród jak Emmy, Image Award Satelity czy TCA Award. Reżyser i efekty specjalne zostali wyróżnieni statuetką Emmy;
  • Łódź stworzona na potrzeby filmu została wykorzystana w serialu "Jazon i Argonauci" emitowanym w 2000 roku.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3feep7
d3feep7
d3feep7