Trwa ładowanie...
28-10-2014 17:10

Ogłoszono nabór na program Ekran+ 2015

Ogłoszono nabór na program Ekran+ 2015
dqne4ly
dqne4ly

Wajda Studio oraz Szkoła Wajdy ogłaszają nabór na nową edycję Międzynarodowego Programu Szkoleniowego dla Profesjonalistów Filmowych EKRAN+ 2015. Nabór trwa do 10 grudnia 2014 roku.

EKRAN+ to międzynarodowy program szkoleniowy dla profesjonalistów filmowych, skupiający się na kreatywnym procesie przygotowania produkcji. Jego głównym założeniem jest rozwój projektu poprzez realizację 2 scen ze scenariusza. EKRAN+ umożliwia już na etapie rozwoju projektu: odnalezienie dla filmu właściwego tonu i strategii wizualizacji, rozwijanie umiejętności opowiadania historii obrazami, eksperymenty z castingiem (polegające na tym, że reżyser może spróbować w realizacji dwóch scen różnych aktorów do tej samej postaci) oraz próbami aktorskimi. Dzięki wsparciu Programu EU Creative Europe - MEDIA oraz międzynarodowych partnerów, udział w programie jest bezpłatny.

W ciągu 10 lat programu EKRAN wykładowcami programu byli uznani twórcy polskiego i międzynarodowego kina m.in.: Wojciech Marczewski (twórca i szef programu EKRAN+), Andrzej Wajda, Paweł Pawlikowski, Volker Schloendorff, Alexander Sokurov, Morgens Rukov, Udayan Prasad (Anglia), Jan Fleischer (Czechy).

Na podstawie scenariuszy rozwijanych w trakcie programu EKRAN od 2004 roku powstały m.in. takie nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy jak: „Ki” Leszka Dawida; „Lęk wysokości” w reżyserii Bartka Konopki; "Daas" Adriana Panka oraz "Wymyk" Grega Zglińskiego.

dqne4ly

Program EKRAN+ to trzy sesje, które obejmują:

- rozwój treatmentu/scenariusza
- prezentację wizualną projektów
- przygotowanie do zdjęć i casting,
- zdjęcia, montaż;
- konsultacje z opiekunami artystycznymi
- analizy zrealizowanych scen

Każdy z 9 uczestniczących w programie EKRAN+ projektów jest reprezentowany przez grupę składającą się z reżysera, scenarzysty, producenta oraz operatora. Program EKRAN+ zakłada ścisłą współpracę całego zespołu i ma być pierwszym krokiem na drodze do realizacji filmu.

EKRAN+ jest wspierany przez program Kreatywna Europa MEDIA, organizowany we współpracy z europejskimi partnerami: fundacją FOCAL ze Szwajcarii, Austriackim Instytutem Filmowym, Chorwackim Centrum Audiowizualnym, Litewskim Centrum Filmowym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Fundacji AGORA.

Aplikacje prosimy składać poprzez stronę internetową www.wajdastudio.pl

dqne4ly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqne4ly