Trwa ładowanie...
dschv61

Osric Chau

Najnowsze informacje
3.5
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Vancouver, British Columbia

Filmografia:
dschv61
WP Film
Źródło: WP Film

Osric Chau – życiorys i kariera zawodowa

Osric Chau to kanadyjski aktor i praktyk sztuki walki, znany z roli Kevina Tran w serialu CW Supernatural. Urodził się 20 lipca 1986 roku w Vancouver, British Columbia. Ojciec Osrica Chau pochodzi z Hong Kongu, a matka z Malezji. W 2000 roku wstapił do Wing Chun i kontynuował naukę sztuki walki przez osiem lat. Studiował również Tai Chi i tradycyjne formy wushu pod okiem Zhang Zhi Bing, mistrza z Harbin w Chinach. Po czterech latach, po powrocie Zhanga do Chin, Osric Chau zapisał się do West Coast Chinese Martial Arts w Vancouver pod kierunkiem dyrektora Bruce'a Fontaine'a i studiował nowoczesny wushu. W 2007 roku Osric Chau trenował przez siedem miesięcy z zespołem BSU Wushu na Uniwersytecie Sportowym w Pekinie w ramach przygotowań do prób kanadyjskich drużyn narodowych. Po powrocie do zespołu stał się członkiem Canadian National Wushu Team. Osric Chau pierwotnie chciał być kaskaderem, a nie aktorem, pracował nad wyczynami kaskaderskimi dla EA Games, zanim pojawił się w swojej pierwszej głównej roli obok Davida Carradine'a i Daryl Hannah w dwuczęściowym filmie telewizyjnym Kung Fu Killer. Debiut Osrica Chau w filmie długometrażowym miał miejsce w filmie 2012, a później stał się bardziej znany dzięki roli Kevina Tran w serii CW fantasy Supernatural. Ponadto, zagrał w filmie What Women Want (2012) obok Andy Lau i Li Gong oraz w The Man with the Iron Fists (Człowiek o żelaznych pięściach 2012) z Russellem Crowe'm, Lucy Liu i reżyserem, pisarzem, aktorem i raperem RZA (Robert Fitzgerald Diggs). W 2011 Osric Chau zagrał także w Fun Size (Fun Size, szalone Halloween 2012) wraz z Victorią Justice, Thomasem Mannem i Jane Levy. Zagrali tu również Chelsea Handler, Josh Pence i Johnny Knoxville.
Osric Chau współpracował z kanałem YouTube The Hillywood Show w filmowych parodiach The Walking Dead, Supernatural, i Sherlock. Był także zaangażowany w kampanie przeciwko stereotypowi w mediach.

Osric Chau – nagrody

W 2016 roku Osric Chau zdobył Nagrodę Leo w kategorii Najlepszy występ aktorski męski drugoplanowy w filmie dramatycznym.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dschv61
dschv61
dschv61