Trwa ładowanie...
semafor

''Parauszek i Przyjaciele'' wraca na ekrany TV!

Share
''Parauszek i Przyjaciele'' wraca na ekrany TV!
Źródło: Se-ma-for
d2vixut

Nowy serial łódzkiego Se-ma-fora o przygodach pluszowego zajączka Parauszka i jego kolorowych przyjaciół wraca na ekrany TV. Twórcy „Misia Uszatka” czy „Przygód Misia Colargola” dowiedli, że Parauszek jest godnym następcą bohaterów kultowych dobranocek. Druga seria już 1 kwietnia zagości na antenie MiniMini+.

Kolejny sezon przynosi równie ciekawe przygody małych bohaterów. Zasada pozostaje ta sama - mały Parauszek, dziewczynka – zajączek Usia, Łoś Łopatek, Miś Benek, Bóbr Klepek, Sroka Madzia, Wiewiórka Kitka, Lis Fredek i Wilk Waldek z Naszego Lasu przeżywają rozmaite perypetie pod okiem mądrej i dorosłej Sowy Uhu. W każdym odcinku mierzą się z nowym zadaniem, odkrywają tajemnice otaczającej ich rzeczywistości oraz uczą się tego - jak być dobrym przyjacielem. Swoje problemy rozwiązują tak, by dziecięcy widzowie odnaleźli właściwe dla siebie wzorce. Przewodnikiem dla maluszków jest doświadczona Sowa, która wprowadza w każdą przygodę, radzi i komentuje, kończąc historię pouczającą puentą.

Wykonany w niezwykle malowniczej i plastycznej technice animacji poklatkowej serial cieszy oko starannością wykonania. Dodatkowo – w drugiej serii pojawiają się nowe lokalizacje oraz gościnni bohaterowie. Utrzymana we współczesnej konwencji tematyka łączy pełne ciepła i humoru opowieści o codziennych problemach z dziecięcym światem zabaw. Zwierzątka odgrywają przedstawienie teatralne, sprzątają las, organizują konkurs piosenki, bawią się w Indian i wybierają wodza czy wreszcie malują pisanki w odcinku wielkanocnym.

Pierwsze 13 odcinków miało swoją premierę we wrześniu 2013 w najpopularniejszej stacji skierowanej do dzieci przedszkolnych MiniMini+. Jak się okazało, dzielny i przedsiębiorczy zajączek podbił serca polskich przedszkolaków. Serial cieszył się niesłabnącą oglądalnością, przekraczającą średnią oglądalność stacji. Do końca stycznia 2014 roku co najmniej jeden odcinek serialu obejrzało 3,4 miliona widzów. W listopadzie sześć odcinków pojawiło się w Multikinach w całej Polsce. W marcu zdecydowano się na powtórzenie projekcji z kolejną szóstką. W listopadzie i grudniu ukazały się płyty DVD z serialem, na maj 2014 planowane są kolejne.

- Chcieliśmy, by nasze dzieci miały swoich polskich, dziecięcych bohaterów, tak jak my mieliśmy Uszatka, Filemona czy Colargola. Cieszymy się, że „Parauszek” zyskuje coraz większą popularność, bo oznacza to, że osiągnęliśmy swój cel, a nasze produkcje w niczym nie ustępują zagranicznym serialom – podsumowuje Zbigniew Żmudzki, prezes łódzkiego studia.

d2vixut

I rzeczywiście. „Parauszek i Przyjaciele” zyskał sympatyków nie tylko w Polsce. Globalnymi prawami do dwudziestu sześciu odcinków serialu zaopiekował się koncern Zodiak Kids, światowy lider rozrywki dziecięcej. Po pierwszych rozmowach z nadawcami wiadomo już, że „Parauszek” będzie miał dwie jesienne premiery za granicą: w szkockiej telewizji BBC Alba oraz czeskiej - Ceska Televize. Studio Se-ma-for już przygotowuje się do produkcji trzeciej serii przygód Parauszka i Przyjaciół. Jeśli Polski Instytut Sztuki Filmowej zdecyduje się na dofinansowanie, zdjęcia ruszą już w maju. Oznacza to, ze wiosną 2015 sympatyczni przyjaciele znów zawitają w domach polskich dzieci z kolejnymi przygodami.

W stacji MiniMini+ serial będzie emitowany 1 kwietnia od poniedziałku do soboty o 11:40 i od poniedziałku do piątku o 17:25. Premiera płyt DVD zapowiadana jest na 16 maja. Koproducentem serialu w Polsce jest Narodowy Instytut Audiowizualny.

Strona www serialu: www.parauszek.com
Facebook: www.facebook.com/parauszek

d2vixut

Se-ma-for jest kontynuatorem tradycji jednego z najstarszych studiów animacji w tej części Europy – domu takich bohaterów jak Miś Uszatek, Miś Colargol czy Filemon i Bonifacy. Studio specjalizuje się w produkcji animacji poklatkowej – własnej oraz na potrzeby innych studiów na całym świecie. Do jego największych sukcesów należy Oscar w roku 2008 dla wyprodukowanej tu animacji „Piotruś i Wilk”. W roku 2013 studio powróciło do tworzenia seriali dla najmłodszych produkcją „Parauszek i Przyjaciele”.

d2vixut

Podziel się opinią

Share
d2vixut
d2vixut