Trwa ładowanie...

Patryk Vega ostrzega: "Jeden z klubów przekonuje innych, żeby zbojkotować mój film"

Patryk Vega w jednym z ostatnich wywiadów wspomniał m.in. o swojej duchowej przemianie. Teraz wziął udział w kolejnej rozmowie i opowiedział o swojej najnowszej produkcji "Bad Boy". Przestrzegł, że są osoby, które nawołują do bojkotu jego filmu.

Patryk Vega ostrzega: "Jeden z klubów przekonuje innych, żeby zbojkotować mój film"Źródło: WP.PL
d3kxgfn
d3kxgfn

Już wkrótce do kin trafi najnowszy film Patryka Vegi "Bad Boy", który pokaże kulisy funkcjonowania środowiska piłkarskiego w Polsce, przybliży wygląd grup kibicowskich i chuligańskich, a także pokaże od środka, jak wygląda zarządzanie klubem w naszym kraju. Reżyser przez 10 lat grał w klubie LKS Okęcie Warszawa.

- Jestem zafascynowany piłką jako zjawiskiem. Uważam, że nie ma fajniejszej rozrywki i w zasadzie bardziej genialnego widowiska, do którego jesteśmy podpięci 90 minut. Postanowiłem zrobić film, który pokazywałby tę fascynację. Miałem też poczucie, że od czasu "Piłkarskiego pokera" nie było dobrego filmu o piłce - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Pojawiały się opinie, że jego film jest inspirowany sytuacją Wisły Kraków, kiedy to klubem zarządzali kibice i popadł w długi oraz książką Szymona Jadczaka "Wisła w ogniu". Vega jednak zdementował te teorie. Stwierdził też, że patologie pokazane w niektórych scenach miały faktycznie miejsce.

ZOBACZ: "Bad Boy": Zwiastun nowego filmu Patryka Vegi

- Też mieliśmy wiedzę dotyczącą funkcjonowania tychże klubów opowiedzianą z drugiej strony, czyli policji i wydziałów, które specjalizują się w zwalczaniu przestępczości pseudokibiców - mówił.

d3kxgfn

Vega wspomniał też, że są osoby, które nawołują do bojkotu "Bad Boya" i są one związane z polską piłką nożną. - Mam informacje, że jeden z klubów polskich próbuje przekonać przedstawicieli innych, żeby zbojkotować ten film - wyznał.

- Nie robię filmu wyłącznie dla ultrasów. To jest jakiś procent widowni, z którą chcę się skomunikować. Robię film dla masowego widza. Jeszcze moją ambicją jest, by na ten film zaprosić kobiety, co w punkcie wyjścia wydawało się trudne - dodał.

Premiera filmu "Bad Boy" 21 lutego.

d3kxgfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kxgfn