Trwa ładowanie...
d4abvfz

Perfekcjonista

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
2
d4abvfz

„Perfekcjonista” (tytuł oryginalny: 11.6) to francuski thriller z 2013 roku w reżyserii Philippe’a Godeau, który napisał scenariusz razem z Agnès de Sacy. Za produkcję odpowiadają Philippe Godeau oraz Baudoin Capet. Obraz powstał na podstawie książki Alice Géraud-Arfi's pt. „Toni 11,6: Histoire du convoyeur”. Film i książka są oparte na prawdziwej historii najbardziej spektakularnej kradzieży XXI wieku.

Toni Musulin, zanim został milionerem i dumnym posiadaczem czerwonego Ferrari, był zwyczajnym człowiekiem. Praca w firmie ochroniarskiej i znoszenie upokarzającego traktowania ze strony szefów nie zaspokajały jego ambicji. Opracował błyskotliwy plan, który wprowadził w życie z chirurgiczną precyzją. 5 listopada 2009 roku, o godzinie 10:00, po kilku miesiącach przygotowań, Toni zasiadł w opancerzonej furgonetce do konwojowania pieniędzy. W ładowni pojazdu znajdowało się 11,6 miliona euro…

W filmie „Perfekcjonista” w rolach głównych wystąpili: François Cluzet jako Toni Musulin, Bouli Lanners – Arnaud, Corinne Masiero – Marion, Juana Acosta – Natalia, Johan Libéreau – Viktor, Mireille Franchino – Svetlana, Stéphan Wojtowicz - Dyrektor IBRIS, Jean-Claude Lecas - Christophe Lepoivron.

Perfekcjonista
Tytuł oryginalny

11.6

Gatunek

thriller

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

19.07.2013

Czas trwania

102 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4abvfz
d4abvfz
d4abvfz