Trwa ładowanie...
d2dt7o4

Pierwsza gwiazdka

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Film animowany "Pierwsza gwiazdka" przedstawia historię narodzin Jezusa z perspektywy grupki zwierząt, które stały się świadkami tego wydarzenia.
d2dt7o4
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Pierwsza gwiazdka – zarys fabuły

Głównym bohaterem filmu "Pierwsza gwiazdka" jest osiołek Bo, który ma dosyć morderczej pracy w młynie i decyduje się na ucieczkę. W drodze spotyka owieczkę Ruth, która przez przypadek odłączyła się od stada, a także pewnego siebie, przebojowego gołębia Dave'a.

Wkrótce dołącza do nich kilka sympatycznych wielbłądów. I tak grupa zwierzątek podąża za jasną gwiazdą, która wskazuje im drogę. Bohaterowie filmu "Pierwsza gwiazdka" nie mają pojęcia, że dotrą do ubogiej stajenki, gdzie narodzi się Jezus i tym samym będą świadkami cudu.

Pierwsza gwiazdka – ciekawostki

  • Film "Pierwsza gwiazdka" został wyprodukowany przez Affirm Films, studia wchodzącego w skład firmy Sony i produkującego głównie filmy chrześcijańskie.
  • To czwarty film, w którym głosu użyczyła Oprah Winfrey. Wcześniejsze to "Księżniczka i żaba" (2009), "Pajęczyna Charlotty" (2006) i "Film o pszczołach" (2007).
  • Film "Pierwsza gwiazdka" to drugi film świąteczny firmy Sony Pictures Animation. Pierwszym była animacja "Artur ratuje Gwiazdkę".
  • Mariah Carey nie tylko użyczyła głosu jednej z postaci, ale również zaśpiewała piosenkę do filmu "Pierwsza gwiazdka" pod tytułem "The star" . To już druga piosenka do filmu o charakterze religijnym na koncie piosenkarki. Wcześniej wykonała wraz z Whitney Houston hit oscarowy "When you believe" to animacji "Książę Egiptu" (1998).
  • Pierwszy oficjalny zwiastun filmu "Pierwsza gwiazdka" został wydany w tym samym dniu, co zwiastun innej animacji Sony Animation, "Emotki. Film", co nie spotkało się z pozytywnym odbiorem.
Pierwsza gwiazdka
Tytuł oryginalny

The star

Gatunek

animacja, familijny

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

07.11.2017

Data polskiej premiery

01.12.2017

Czas trwania

86 min.

Muzyka
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dt7o4
d2dt7o4
d2dt7o4