Trwa ładowanie...
04-10-2006 12:22

Pierwszy klaps u Wajdy

Pierwszy klaps u Wajdy
d2l45w7
d2l45w7

W Wyszkowie koło Warszawy padł we wtorek, 3 października pierwszy klaps na planie filmu Andrzeja Wajdy „Post Mortem. Opowieść katyńska”. W pierwszym dniu zdjęciowym udział wzięli: Andrzej Chyra, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska i Artur Żmijewski.

W Wyszkowie kręcone są sceny z kampanii wrześniowej. Andrzej Chyra gra główną rolę, porucznika 8. Pułku Ułanów w Krakowie, przypadkowo uratowanego z Kozielska.

Ekipa ma świadomość wagi przedsięwzięcia jakim jest pierwszy film fabularny o zbrodni katyńskiej.

d2l45w7

Wszyscy mają poczucie ogromnej odpowiedzialności wobec rodzin ofiar, a i w samej ekipie są osoby związane z tematem katyńskim – powiedział Andrzej Chyra.

Scenariusz Andrzeja Mularczyka opowiada o kobietach, które straciły swoich mężów, braci i synów w Katyniu, Kozielsku i innych sowieckich obozach.

Andrzej Wajda powiedział, że jego film będzie przede wszystkim opowieścią o jego matce, która czekała na powrót jego ojca, Jakuba Wajdy, z sowieckiego obozu.

Zdjęcia do filmu o Katyniu będą kręcone wyłącznie w Polsce – m.in. w Krakowie i Warszawie, a także na Podkarpaciu i w okolicach Spały.

Poza wymienionymi aktorami zagrają w filmie: Maja Komorowska, Władysław Kowalski, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Krzysztof Kolberger, Stanisława Celińska, i Paweł Małaszyński. Budżet filmu wyniesie około 16 mln zł, z czego 6 dał Polski Instytut Sztuki Filmowej.

d2l45w7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l45w7