Trwa ładowanie...
dy6cly3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Aktualności

Piotr Adamczyk nagrodzony w Rzymie

Piotr Adamczyk otrzymał w Rzymie nagrodę dla Europejskiej Osobowości 2016 Roku. Aktor, znany we Włoszech z roli Jana Pawła II, znalazł się wśród nagrodzonych osobistości świata kultury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Adamczyk nagrodzony w Rzymie
(AKPA)
dy6cly3

Nagrody przyznawane pod patronatem władz Wiecznego Miasta wręczono podczas ceremonii na Kapitolu. Fundatorem nagrody jest Europejskie Centrum Turystyki, Sportu i Kultury. W tym roku wręczono je po raz 46.

Wśród tegorocznych laureatów są także: znana reżyserka Lina Wertmueller, legenda włoskiego tańca Carla Fracci, aktorka Maria Grazia Cucinotta, piosenkarz Gigi D'Alessio i producent filmowy Pietro Valsecchi. To Valsecchi wyprodukował dwa telewizyjne filmy fabularne o Janie Pawle II w reżyserii Giacomo Battiato z Piotrem Adamczykiem w roli głównej.

Polski aktor, który jako laureat znalazł się wśród gwiazd włoskiej kultury, rozrywki i telewizji, powiedział podczas uroczystości, że 13 grudnia jest szczególnym dniem w historii Polski. Wyjaśnił uczestnikom ceremonii, że to data wprowadzenia stanu wojennego. Podkreślił, że od teraz ten dzień będzie także kojarzył mu się z Rzymem.

dy6cly3

Podziel się opinią

Share

dy6cly3

dy6cly3