Trwa ładowanie...
28-09-2016 10:40

''Podwójny Ironman'': twórca ''Bogów'' kręci film o niezwykłym sportowcu

Łukasz Palkowski (''Rezerwat'', ''Bogowie''), rozpoczął pracę na planie nowego filmu, który powinien zainteresować wszystkich miłośników sportu, a w szczególności bardzo popularnego w naszym kraju biegania i triathlonu. W projekt roboczo zatytułowany „Podwójny Ironman” został zaangażowany Jakub Gierszał, jako odtwórca głównej roli, oraz Piotr Sobociński Junior. Operator, który został niedawno nagrodzony na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni za zdjęcia do „Wołynia”.

''Podwójny Ironman'': twórca ''Bogów'' kręci film o niezwykłym sportowcuŹródło: AKPA
d40tar4
d40tar4

W okolicach Legnicy i Wrocławia rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu reżysera kinowego hitu „Bogowie”. Łukasz Palkowski znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna. Głównym bohaterem filmu „Podwójny Ironman” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną.

To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył "bieg śmierci" (zawody The Western States Endurance Run na dystansie 161 km) oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman ( 7,6 km pływania, 360 km jazdy rowerem i 84 km biegu) z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Jerzy Górski Materiały prasowe
Jerzy Górski Źródło: Materiały prasowe

(Jerzy Górski)

d40tar4

W rolach głównych zobaczymy: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego.

Film wejdzie na ekrany pod koniec 2017 r.

d40tar4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40tar4