Trwa ładowanie...
24-11-2014 09:16

Pokaz filmów nagrodzonych na Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu"

Pokaz filmów nagrodzonych na Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu"Źródło: ons.pl
d26eghr
d26eghr

Kino Kinematograf w łódzkim Muzeum Kinematografii zaprezentuje w niedzielę filmy nagrodzone podczas zakończonego w sobotę 24. Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu". Grand Prix festiwalu otrzymał Henryk Dederko.

Statuetkę Białej Kobry i ufundowaną przez prezydenta Łodzi nagrodę finansową w wysokości 12 tys. zł laureat festiwalu dostał za film "Witajcie w bezdomności", którego głównymi bohaterami są bezdomni z łódzkiego schroniska. Uzasadniając werdykt jury podkreśliło, że zwycięzcę nagrodzono za "poruszenie ważkiego tematu społecznego oraz spojrzenie na jedną z form równoległej rzeczywistości".

"Cierpliwe oko" i 10 tys. zł, czyli przyznawaną przez Narodowe Centrum Kultury nagrodę im. Kazimierza Karabasza otrzymał film "Werka" Pawła Łozińskiego. Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich w wysokości 5 tys. zł przypadła natomiast Piotrowi Stasikowi, autorowi filmu "Dziennik z podróży".

W sumie nagrody i dyplomy honorowe otrzymało 10 z 32 produkcji konkursowych. Pokaz nagrodzonych filmów rozpocznie się w niedzielę o godz. 15. w kinie Kinematograf. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

Łódzki festiwal, który zakończył się w sobotę późnym wieczorem, to przegląd filmów dokumentalnych opowiadających o kondycji współczesnego człowieka, zagrożeniach i niepokojach - zarówno społecznych, jak i indywidualnych. Prezentuje twórczość filmową, telewizyjną, wideo - profesjonalną i amatorską.

d26eghr

W tym roku w konkursie wystartowały 32 filmy o różnej tematyce. Oceniało je jury, w którym zasiadali: Andrzej Bednarek, Waldemar Czechowski, Grzegorz Pieńkowski, Aleksandra Rek i Tadeusz Wantuła.

Głównym organizatorem festiwalu jest Muzeum Kinematografii w Łodzi. Festiwal Mediów "Człowiek w Zagrożeniu" organizowany jest w Łodzi od 1990 roku. Wśród jego laureatów są m.in. Jacek Bławut, Paweł Łoziński, Maciej Drygas, Beata Januchta, Ewa Straburzyńska, Marcin Koszałka i Marta Minorowicz.

d26eghr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26eghr