Trwa ładowanie...
26-06-2006 12:14

Pokaz filmów poświęconych Komunistycznej Partii Chin

Share
Pokaz filmów poświęconych Komunistycznej Partii Chin
d2u81ki

Film dokumentalny 'Kręgosłup' o dziejach powstałej 85 lat temu w Szanghaju Komunistycznej Partii Chin, zainaugurował festiwal filmowy, poświęcony jubileuszowi KPCh.

Do 10 lipca potrwa pokaz 26 chińskich obrazów dokumentalnych i fabularnych o "osiągnięciach" partii - podała agencja Xinhua (Sinhua).

Dokument "Kręgosłup" ukazuje "wysiłki przywódców, w tym Mao Zedonga, na rzecz rozwoju kraju", oraz m.in. "scenki z prac" nad budową w Chinach bomby atomowej i wodorowej.

d2u81ki

Wśród pozycji, które zostaną widzom zaproponowane, znajdzie się jeszcze dramat społeczny "Miłość bez końca" o partyjnym urzędniku, który "całą duszą pomaga ludziom rozwiązywać problemy" oraz dreszczowiec "Strażnik leśny", o mężczyźnie, który "ginie w obronie lasów państwowych" - napisała Xinhua.

Zdaniem szefa zarządu China Film Group Corporation, Yanga Butinga, realizowanie podobnych dzieł jest "zrozumiałe", gdyż "obowiązkiem chińskich reżyserów jest oddanie hołdu partii komunistycznej".

Po to, "zrobić miejsce" dla propagandowych wytworów rodzimej kinematografii, z kin wycofano "Kod da Vinci". Ofiarą "suwerennych decyzji" dystrybutorów i właścicieli sal kinowych paść mogą następne hity hollywoodzkie - "Posejdon" i "Sahara".

Firmom dystrybucyjnym polecono szerokie rozpowszechnienie filmowych agitek na prowincji, gdzie mieszka zdecydowana większość z 1,3 mld Chińczyków. Na wsi odbywać się będą specjalne, bezpłatne seanse, organizowane w miejsce normalnych lekcji szkolnych oraz podczas godzin pracy biurowej.

d2u81ki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u81ki