Trwa ładowanie...
d2yrd9r
Megafon.pl
Aktualności

Polacy zapraszają do kraju międzynarodowe ekipy

Polska weźmie udział w odbywających się w dniach 6-7 grudnia w Londynie targach lokacji i usług filmowych Focus.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jim Carrey fot. Bartosz Mrozowski
Jim Carrey fot. Bartosz Mrozowski (Megafon.pl Materiały Prasowe)
d2yrd9r

W targach organizowanych pod hasłem "Focus. The Meeting Place for International Production" wezmą udział komisje filmowe, producenci oraz dostawcy usług z ponad 55 krajów. Wydarzenie obejmuje także 30 paneli dyskusyjnych i prezentacji z udziałem ponad 70 profesjonalistów z branży filmowej, telewizyjnej i reklamowej. Poruszane będą takie tematy jak zachęty finansowe dla produkcji telewizyjnych, realizacja filmów w Azji czy produkcja filmów z małym budżetem w Londynie.

O ściągnięcie międzynarodowych ekip filmowych stara się wiele państw. - Jednym z naszych największych atutów są lokacje, których różnorodność i możliwości adaptacyjne nieodmiennie zachwycają filmowców zza granicy - mówi Anna E. Dziedzic z Film Commission Poland. - Jedziemy więc do Londynu uzbrojeni w mocną ofertę i chcemy zwrócić uwagę zagranicznych producentów na filmowe możliwości, jakie oferuje Polska. Co ważne, już po raz drugi łączymy siły i robimy to razem.

W Polsce działa kilkanaście komisji filmowych (m.in. w Krakowie, Warszawie, Łodzi,
Wrocławiu), z których każda odpowiada za promocję regionu. Na arenie międzynarodowej komisje też często działają razem. Przypomnijmy, że dzięki działaniom i wsparciu Film Commission Poland i regionalnych komisji w Polsce kręciły już m.in. ekipy takich produkcji, jak "True Crimes" w reżyserii Alexandrosa Avranasa z Jimem Carreyem, "Wielkie zimno" Gérarda Pautonniera, "Most szpiegów" Stevena Spielberga, "Chronology" z Williamem Baldwinem i Dannym Trejo czy "Music, War and Love" Marthy Coolidge z takimi aktorami, jak Adelaide Clemens, Connie Nielsen, Toby Sebastian oraz Stellan Skarsgard. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znaleźć można pod tym adresem.

d2yrd9r

Podziel się opinią

Share
d2yrd9r
d2yrd9r