Trwa ładowanie...
d1epbco
Aktualności

„PolandJa” – najpopularniejszą premierą dla widzów dorosłych ostatniego weekendu

Film „PolandJa” podczas ostatniego weekendu obejrzało ponad 80 000 widzów. Ten wynik plasuje go w polskim rankingu oglądalności na pierwszym miejscu filmów dla widzów dorosłych. Debiut Cypriana T. Olenckiego pobił nowy film Martina Scorsese i jednego z tegorocznych faworytów w wyścigu po Oscara – „Moonlight”. „PolandJa” to film, który wzbudził gorące dyskusje wśród internautów. Część widzów zachwala jego atuty w postaci refleksyjnego spojrzenia na nas samych, inteligentnego poczucia humoru czy dystansu rodem z czeskiej komedii. Zawiedzeni są jednak ci, którzy spodziewali się gagowego kina i prostych zwrotów akcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Radziwiłowicz w filmie "Polandja"
Jerzy Radziwiłowicz w filmie "Polandja" (Materiały prasowe)
d1epbco

"Wprost" (Krzysztof Kwiatkowski) zauważa: "bilans śmiechu i wzruszeń się zgadza, a między sztafetą sytuacyjnego humoru krzywe zwierciadło odbija kawałek współczesności: korporealiów, podziałów klasowych, codziennych sporów czy naszej ksenofobii”.

„Pod pretekstem komedii twórcy <PolandJa> dali nam mądry film. O naszych fobiach, nienawiściach, strachu, ale i o marzeniach i miłości, które się spełniają, o ile mamy odwagę zaryzykować, albo zwyczajnie na powrót być sobą. Film ważny także dlatego, że niezmiernie aktualny” – piszą na blogu Zupełnieinnaopowiesc.com Przemysław Poznański oraz Przemysław Jakub Hinc.

„PolandJa” to opowieść nie dla wszystkich, bo wymaga od widza dystansu i chęci refleksji, nie serwuje fabuły „na tacy”.

d1epbco

- Życie jest pełne naszych małych dramacików, poprzekładanych masą komedii. Ważkie problemy z wydumanymi, przełomowe wybory z chwilowymi kaprysami. Czy jest patent, żeby zachować w tym wszystkim jakąś równowagę? Śmiech. I pewien dystans do samego siebie – mówi reżyser filmu Cyprian T. Olencki. - Jestem przekonany, że to najlepsza metoda na nasze codzienne zmagania. Bohaterów filmu poznajemy w godzinie próby – w sytuacjach dla nich trudnych, które jednak nam, obserwatorom z zewnątrz, wydają się po prostu zabawne.

W komedii obyczajowej „PolandJa” zobaczymy doskonałą obsadę m.in.: Izę Kunę, Michała Żurawskiego, Romę Gąsiorowską, Jerzego Radziwiłowicza, Borysa Szyca, Grzegorza Małeckiego, Ewę Błaszczyk, Jakuba Gierszała, Pawła Domagałę, Janusza Chabiora, Szymona Bobrowskiego, Marka Bukowskiego, Katarzynę Zawadzką i Jacka Belera.

„PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco, a emocje w filmie podbija dodatkowo genialna muzyka Andrzeja Smolika.

Materiały prasowe
Borys Szyc w filmie "PolandJa" Materiały prasowe
Borys Szyc w filmie "PolandJa"
d1epbco

Podziel się opinią

Share

d1epbco

d1epbco