Trwa ładowanie...
d14rzm4
02-02-2007 09:21

Polski festiwal kulturalny na Florydzie

d14rzm4
d14rzm4

W Sarasocie na Florydzie rozpoczyna się cykl imprez promujących kulturę polską - koncertów, projekcji filmowych, wystaw i odczytów - który będzie trwać do 10 marca.

W czasie festiwalu, zorganizowanego staraniem ambasady RP w Waszyngtonie oraz publicznych i prywatnych instytucji kulturalnych na Florydzie, miejscowy teatr operowy wystawi "Halkę" Stanisława Moniuszki.

Będzie to pierwsze profesjonalne przedstawienie polskiej narodowej opery w USA - "Halkę" grały dotychczas tylko zespoły amatorskie. W roli tytułowej wystąpi polska śpiewaczka Maria Knapik. Opera, w reżyserii Pata Diamonda, będzie śpiewana po polsku, z angielskimi napisami. Premiera połączona z galowym przyjęciem odbędzie się w sobotę.

Spektaklom towarzyszyć będzie wystawa obrazująca życie i twórczość Moniuszki urządzona przez Towarzystwo Miłośników Muzyki Stanisława Moniuszki w Warszawie.

W programie festiwalu jest także recital polskiego pianisty Piotra Folkerta, który wykona utwory Chopina.

Sarasota Film Society zaprezentuje siedem współczesnych filmów polskich: "Śmierć rotmistrza Pileckiego", "Persona non grata", "Oda do radości", "Palimpsest", "Karol - człowiek, który został papieżem", "Komornik", oraz "Solidarność, Solidarność".

Dodatkowo pokazane zostaną klasyczne pozycje polskiego kina: "Popiół i diament" Andrzeja Wajdy i "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego.

d14rzm4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14rzm4