Trwa ładowanie...
25-01-2012 12:07

Polskie filmy krótkometrażowe w Clermont-Ferrand

Polskie filmy krótkometrażowe w Clermont-FerrandŹródło: Oficjalna strona festiwalu
d4drf1k
d4drf1k

Już w najbliższy piątek rozpocznie się największy i najważniejszy w Europie festiwal Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand. W tym roku aż dwa polskie filmy trafiły do sekcji konkursowej. Polskie filmy jak co roku będą także obecne podczas organizowanych przy festiwalu Targów Filmowych. Stoisko POLISH SHORTS, przygotowane przez Krakowską Fundację Filmową, będzie jednym z kilkudziesięciu stoisk narodowych prezentujących dorobek krótkometrażowych krajów z całego świata.

Na stoisku zainteresowani goście Targów będą mieli okazję uzyskać informacje na temat najnowszych polskich filmów krótkometrażowych, zorientować się w festiwalowym rynku oraz nawiązać nowe kontakty z polskimi producentami, agentami sprzedaży oraz przedstawicielami festiwali filmowych w Polsce - w Clermont-Ferrand obecni będą reprezentanci Studia Wajdy, Valium 4 Kids, PWSFTviF oraz łódzkiego studia Se-Ma-For, a także między innymi Krakowskiego Festiwalu Filmowego i New Europe Sales. Podczas targów odbędzie się także premiera już czwartej edycji płyty “Polish Shorts 2011“ na której znalazło się aż dwanaście filmów reprezentujących różne gatunki krótkometrażowe. Dodatkowo ponad czterdzieści filmów krótkometrażowych znalazło się także w wideotece targów w specjalnym programie POLISH SHORTS.

Kolejnym ważnym punktem wydarzeń branżowych będzie forum koprodukcyjne Euro Connection. Czwarta edycja pitchingu krótkometrażowego, organizowanego przez Sauve Qui Peut le Court Metrage przy współpracy Marche du Film Court de Clermont-Ferrand, CNC i Media Desk France jak co roku zgromadzi wielu ekspertów i producentów zainteresowanych koprodukcją filmów krótkometrażowych. Krakowska Fundacja Filmowa, która jest polskim partnerem Forum, do etapu międzynarodowego wybrała projekty „Mleczny brat” zgłoszony przez Studio Wajdy a także „Heart Core”, którego producent Grzegorz Korczak weźmie udział w pitchingu jako obserwator. Już 31 stycznia projekt „Mleczny brat” zostanie zaprezentowany na międzynarodowym forum, a tym samym będzie miał szansę na znalezienie zagranicznego koproducenta.

Po ubiegłorocznym sukcesie Marty Minorowicz, która za swój dokumentalny „Kawałek lata” otrzymała Grand Prix festiwalu, w tym roku w konkursie międzynarodowym będzie można obejrzeć aż dwa polskie filmy – animowany „Noise” Przemysława Adamskiego oraz fabularne „Opowieści z chłodni” Grzegorza Jaroszuka.

Festiwal potrwa do 4 lutego.

Więcej informacji dostępnych *na oficjalnej stronie festiwalu.*

d4drf1k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4drf1k