Trwa ładowanie...
17-04-2009 13:41

Polskie filmy na New Europe Film Festiwal w Szkocji

Polskie filmy na New Europe Film Festiwal w Szkocji
d2x0q1p
d2x0q1p

**Wczoraj w Edynburgu (Szkocja)
rozpoczął się New Europe Film Festiwal, przegląd filmowy poświęcony kinematografiom dwunastu nowych krajów członkowskich Unii Europejskiej.,/b>

Do 27 kwietnia zaprezentowanych zostanie 15 filmów, m.in. z Czech, Litwy, Bułgarii, Słowacji Estonii, Węgier i Rumunii. Polskę reprezentują: "Ile waży koń trojański?" Juliusza Machulskiego, "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej, "Pora umierać" Doroty Kędzierzawskiej, "Boisko Bezdomnych" Kasi Adamik i "Piotruś i Wilk" Suzie Templeton. Festiwalowi towarzyszy też wystawa polskich plakatów filmowych.

Celem New Europe Film Festiwal jest przybliżenie szkockiej widowni kultury i realiów życia krajów zjednoczonej Europy i zachęcenie do dyskusji na temat dzisiejszego wizerunku Starego Kontynentu, a w szczególności życia młodych ludzi z tego regionu. Festiwal odbywa się po raz trzeci w edynburskim kinie Filmhouse.

Dodatkowo, sześć innych europejskich filmów, które nie znalazły się w głównym programie festiwalu, w tym "Sztuczki" Andrzeja Jakimowskiego, pokazanych zostanie w maju londyńskim kinie Barbican.

Sekcja polska festiwalu przygotowana została we współpracy z londyńskim festiwalem filmów polskich Kinoteka on Tour i jest częścią Polish Cultural Festival w Edynburgu.

d2x0q1p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x0q1p