Trwa ładowanie...

Polskie filmy podbijają Londyn

Share
Polskie filmy podbijają Londyn
dgoji4q

W najbliższych tygodniach Brytyjczycy będą mogli oglądać polskie produkcje na dwóch ważnych imprezach: Londyńskim Festiwalu Filmowym i Raindance Film Festival.

W programie Raindance Film Festival (25 września - 6 października) - po raz pierwszy w jego historii - znalazło się miejsce na całą sekcję kina polskiego: Polish Film Strand. W ramach cyklu londyńscy kinomani będą mogli obejrzeć takie filmy, jak "Pokłosie" (reż. Władysław Pasikowski), "Dziewczyna z szafy" (reż. Bodo Kox), "Miłość" (reż. Filip Dzierżawski), "Miłość" (reż. Sławomir Fabicki), "Sekret" (reż. Przemysław Wojcieszek) i "Zabójca z lubieżności" (reż. Marcin Koszałka).

Polska obecna będzie również na 57. Londyńskim Festiwalu Filmowym (9-20 października). Goście imprezy zobaczą "Idę" (reż. Paweł Pawlikowski, film trafił do konkursu głównego), "Płynące wieżowce" (reż. Tomek Wasilewski), "Papuszę" (reż. Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze), "Wałęsę. Człowieka z nadziei" (reż. Andrzej Wajda) i "Kongres" (reż. Ari Folman, obraz powstał w koprodukcji z Polską).

dgoji4q

Podziel się opinią

Share
dgoji4q
dgoji4q