Trwa ładowanie...
d2qxdv7

Powrót do Błękitnej Laguny

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
7
d2qxdv7
filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Film Powrót do Błękitnej Laguny, pozwoli nam jeszcze raz zobaczyć dwójkę bohaterów i ich zmagania. Będziemy widzieć jak dojrzewają i próbują czynić poddaną ziemię, którą dostali w darze od losu. Są także skazani na siebie, jako jedyni ludzie na wyspie.

Czy pozostawieni sami wśród dzikiej natury i ogromu oceanu, przeżyją? Widzom, którzy oglądali pierwszą Błękitną Lagunę, odpowiedź wydaje się oczywista.

Po raz drugi, po filmie Błękitna Laguna, dwójka dzieci trafia na bezludną wyspę, gdzieś na południowym Pacyfiku.

Powrót do Błękitne Laguny - fabuła

Już na samym początku filmu wracają wspomnienia z pierwszej części Błękitnej Laguny. Załoga okrętu znajduje na oceanie mały statek, w którym leżą już martwi bohaterowie z pierwszej części, a między nimi ich żywe dziecko. W krótkim czasie na statku wybucha epidemia cholery. Załoga zaczyna umierać, więc kapitan wyznacza wdowę wraz z niemowlęca córką, aby ta zabrała chłopca i wsiadła do łodzi ratunkowej, dla eskorty kobiety z dziećmi, wysyła zdrowego członka załogi. Gdy w szalupie zaczyna brakować wody i jedzenia, mężczyzna staje się niebezpieczny. Aby uratować dzieci i siebie, Sarah (Lisa Pelikan) uderza mężczyznę w głowe i wyrzuca go za burtę. Po wielu trudach kobieta i dzieci w końcu trafią na wyspę. Jest to ta sama wyspa, na którą przed laty trafili, będąc jeszcze dziećmi, rodzice uratowanego chłopca. Sarah chroni i wychowuje chłopca oraz swoją córkę, dopóki nie umiera w wyniku choroby.

Powrót do Błekitnej Laguny - Richard i Lilli

Mijają lata, a Richard (muskularny Christopher Atkins) i Lilli (piękna, debiutująca Milla Jovovich) stali się młodymi dorosłymi. Richard jest już silnym młodzieńcem, odkrywającym swoją męskość w wyścigach z rekinem oraz szpiegowaniem na wyspie niebezpiecznych tubylców. Lilli staje się kobietą, jest zainteresowana swoim ciałem oraz dostaje pierwszej miesiączki. W końcu buzujące hormony łączą ich w gorącym uścisku. Składają sobie śluby miłosne, a po krótkim czasie Lilli zachodzi w ciąże.

Ich szczęśliwe pożycie w istnym * raju na Błękitnej Lagunie* zostaje zakłócone przez przybycie cywilizowanych ludzi. Urocza córka kapitana ( Nana Coburn ) flirtuje z Richardem oraz dyskredytuje Lilli. Richard zafascynowany jest nowo poznaną dziewczyną i spędza z nią dużo czasu. Lilli, zostawioną samą sobie, zaczynają interesować się mężczyźni ze statku. Czy Richard i Lilli utracą swój raj na zawsze?

Błękitna Laguna - trylogia

Na przestrzeni wielu lat powstało już trzy filmy o Błękitnej Lagunie. Błękitna Laguna (1980), Powrót do Błękitnej Laguny (1991), a w roku 2012 nakręcono współczesny odpowiednik historii: (bohaterowie są ze współczesnego nam świata) Błękitna Laguna: Przebudzenie.

Powrót do Błękitnej Laguny
Tytuł oryginalny

Return to the Blue Lagoon

Gatunek

melodramat, przygodowy

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1991

Data światowej premiery

02.08.1991

Data polskiej premiery

02.08.1991

Czas trwania

101 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

7

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qxdv7
d2qxdv7
d2qxdv7