Trwa ładowanie...
Megafon.pl
Aktualności

Powstanie dokument o legendzie hip-hopu. ''Jego historia wciąż inspiruje''

Powstanie kolejny film dokumentalny o legendzie hip-hopu, tragicznie zmarłym Notoriousie B.I.G. Projekt otrzymał błogosławieństwo rodziny muzyka.
Share
Notorious B.I.G. fot. Warner Music Poland
Notorious B.I.G. fot. Warner Music PolandŹródło: Megafon.pl Materiały Prasowe
d11d90i

Dokument ma być zatytułowany "Notorious B.I.G.: One More Chance", a za jego reżyserię odpowiadać będą bracia Emmett i Brendan Malloyowie, znani jako The Malloys (m.in. "The White Stripes: Under Great White Northern Lights").

Pomysłowi twórców przyklasnęła mama zabitego w 1997 roku rapera, Voletta Wallace. Co więcej, wspomoże ona braci podczas pracy nad filmem. - Tak się cieszę, że muzyka mojego syna miała takie znaczenie dla środowiska hiphopowego. Jego historia zainspirowała wielu młodych chłopaków i dziewczyn. Wciąż inspiruje - mówiła sędziwa pani Wallace.

Film ma koncentrować się na tym, jaki wpływ ma muzyka Biggiego Smallsa, jak nazywany był Notorious B.I.G., na kolejne pokolenia hiphopowców. Z kolei 19 maja 2017 roku ukaże się płyta byłej żony rapera, Faith Evans, "The King And I". Jest to hołd dla Biggiego oraz historia ich wspólnego życia i miłości.

W ponad 20 utworach gościnnie pojawiają się Busta Rhymes, Jadakiss, Lil' Cease, Lil' Kim, Sheek Louch, Styles P i Snoop Dogg. Nad materiałem czuwali DJ Premier, Just Blaze, Salaam Remi, Stevie J i Chucky Thompson. Christopher Wallace, jak naprawdę nazywał się Biggie Smalls, został zastrzelony w Los Angeles w marcu 1997 roku.

d11d90i

Podziel się opinią

Share
d11d90i
d11d90i