ycipk-4if2j5
ycipk-4if2j5

Prawie jak gladiator - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Prawie jak gladiator” (tytuł oryginalny: Gladiatori di Roma , tytuł międzynarodowy: Not Born to Be Gladiators) to włoski film animowany z 2012 roku. Polska premiera odbyła się w styczniu 2013 roku, dystrybutorem jest Forum Film. Reżyserii obrazu podjął się Iginio Straffi, włoski twórca, mający na swoim koncie m.in. film „Winx. Magiczna przygoda 3D”. Scenarzystą jest z kolei Michael J. Wilson, scenarzysta "Epoki lodowcowej" i "Rybek z ferajny".

Po wybuchu wulkanu w Pompejach, mały Tino zostaje uratowany przez generała Chirona, założyciela najbardziej znanej szkoły dla gladiatorów. Chłopak dorasta wśród walecznych młodzieńców, którzy marzą o wielkiej karierze. Tino nie ma podobnych ambicji i w ogóle nie przejmuje się lekką nadwagą i brakiem kondycji. Wszystko zmienia się jednak za sprawą pewnej dziewczyny. Aby zdobyć jej serce, Tino musi stanąć do walki z największymi wymiataczami gladiatorskiego fachu i wygrać prestiżowe zawody organizowane w słynnym Koloseum.

W oryginalnej wersji językowej swoich głosów użyczyli: Luca Argentero jako Timo, Laura Chiatti – Lucilla, Belén Rodríguez - Diana oraz Julianne Hough. Polski dubbing wyreżyserował Jarosław Boberek, zaś dialogi napisał Jakub Wecsile. Głosów swoich użyczyli: Magdalena Cielecka jako Diana, Rafał Cieszyński – Tymon, Marian Dziędziel – Katon, Monika Pikuła – Lucylla, Michał Piela, Waldemar Barwiński.

ycipk-4if2j5
Tytuł oryginalny

Gladiatori di Roma

Gatunek

przygodowy, animowany, komedia

Kraj produkcji

Włochy

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

11.01.2013

Czas trwania

95 min.

Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-4if2j5
ycipk-4if2j5
ycipk-4if2j5