Trwa ładowanie...
dbkewev

Prawie jak gladiator

Najnowsze informacje
2.4
(5 głosów)
Oceń:
dbkewev

„Prawie jak gladiator” (tytuł oryginalny: Gladiatori di Roma , tytuł międzynarodowy: Not Born to Be Gladiators) to włoski film animowany z 2012 roku. Polska premiera odbyła się w styczniu 2013 roku, dystrybutorem jest Forum Film. Reżyserii obrazu podjął się Iginio Straffi, włoski twórca, mający na swoim koncie m.in. film „Winx. Magiczna przygoda 3D”. Scenarzystą jest z kolei Michael J. Wilson, scenarzysta "Epoki lodowcowej" i "Rybek z ferajny".

Po wybuchu wulkanu w Pompejach, mały Tino zostaje uratowany przez generała Chirona, założyciela najbardziej znanej szkoły dla gladiatorów. Chłopak dorasta wśród walecznych młodzieńców, którzy marzą o wielkiej karierze. Tino nie ma podobnych ambicji i w ogóle nie przejmuje się lekką nadwagą i brakiem kondycji. Wszystko zmienia się jednak za sprawą pewnej dziewczyny. Aby zdobyć jej serce, Tino musi stanąć do walki z największymi wymiataczami gladiatorskiego fachu i wygrać prestiżowe zawody organizowane w słynnym Koloseum.

W oryginalnej wersji językowej swoich głosów użyczyli: Luca Argentero jako Timo, Laura Chiatti – Lucilla, Belén Rodríguez - Diana oraz Julianne Hough. Polski dubbing wyreżyserował Jarosław Boberek, zaś dialogi napisał Jakub Wecsile. Głosów swoich użyczyli: Magdalena Cielecka jako Diana, Rafał Cieszyński – Tymon, Marian Dziędziel – Katon, Monika Pikuła – Lucylla, Michał Piela, Waldemar Barwiński.

Prawie jak gladiator
Tytuł oryginalny

Gladiatori di Roma

Gatunek

przygodowy, animowany, komedia

Kraj produkcji

Włochy

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

11.01.2013

Czas trwania

95 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbkewev
dbkewev
dbkewev