Program TV na piątek: „W głowie się nie mieści”, „Django” i „Skazani na Shawshank” [03‑03-3017]

W piątkowy wieczór obejrzymy w telewizji rewelacyjną animację docenioną przez dzieci i krytyków - „W głowie się nie mieści”, oscarowy hit Quentina Tarantino „Django”, drugi odcinek głośnego kryminału „Most nad Sundem” oraz „Skazani na Shawshank”. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 3 marca.

Program TV na piątek: „W głowie się nie mieści”, „Django” i „Skazani na Shawshank” [03-03-3017]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.03.2017 | aktual.: 03.03.2017 12:32

„W głowie się nie mieści”

W 2015 roku "W głowie się nie mieści" zachwyciło krytyków na całym świecie. Film opowiada historię Riley – dziewczynki, której życiem kieruje pięć emocji znajdujących się w jej głowie – Radość, Gniew, Strach, Smutek i Odraza. Przez cały czas Riley była pogodnym dzieckiem, odnoszącym same sukcesy. Problemy zaczynają się, gdy Radość i Smutek w wyniku wypadku opuszczają swoje „centrum dowodzenia”. To niezwykle piękny i wzruszający film ukazujący wiele cennych wartości. Wspaniałe kino dla całej rodziny.

„Django”

Pozycja obowiązkowa dla fanów Quentina Tarantino. Zdobywca Oskara Jamie Foxx, wciela się w tytułową rolę niewolnika w filmie "Django", którego akcja rozgrywa się na Południu Stanów Zjednoczonych dwa lata przed Wojną Secesyjną. Na skutek brutalnego traktowania przez byłych właścicieli pewnego dnia staje twarzą w twarz z pochodzącym z Niemiec łowcą nagród dr Kingiem Schultzem (zdobywca nagrody Akademii - Christoph Waltz). Schultz jest właśnie na tropie niebezpiecznych braci Brittle i tylko Django może go do nich zaprowadzić.

„Most nad Sundem”

Historia “Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między duńską stolicą, Kopenhagą, a szwedzkim Malmo. Historia pierwszego sezonu rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin) z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia) z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa.

„Skazani na Shawshank”

3 marca w TV pojawi się także jeden z największych klasyków kina w historii - „Skazani na Shawshank” Franka Darabonta. Słynna adaptacja opowiadania Stephena Kinga ukazuje historię bankiera, który zostaje niesłusznie oskarżony o zabójstwo swojej żony. Mężczyzna trafia do rygorystycznego więzienia rządzonego przez bezwzględnych strażników. Główny bohater zaprzyjaźnia się z Redem – czarnoskórym osadzonym, starającym się od wielu lat o uzyskanie przepustki. Mimo początkowych problemów bankier zaczyna zyskiwać sprzymierzeńców wśród innych więźniów. Nikt jednak nie wie, że mężczyzna przez cały czas realizuje swój sprytny plan. W rolach głównych Tim Robbins oraz Morgan Freeman.

„Kamper”

„Kamper" to film o trzydziestolatkach zrealizowany przez trzydziestolatków. Szczery i bezkompromisowy debiut Łukasza Grzegorzka opowiada historię o miłości i lęku przed dorosłością. Tytułowy Kamper to wieczny chłopiec, który pracuje jako tester gier komputerowych i ceni sobie życie bez zobowiązań i dalekosiężnych planów na przyszłość. Jego żona Mania to ambitna, pracowita i zdolna trzydziestolatka, która zaczyna się zastanawiać, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża, kiedy na horyzoncie pojawia się dojrzały mężczyzna odnoszący sukcesy w każdej dziedzinie życia.

„Dzikie historie”

Widzowie mogą zobaczyć dziś w TV jedną z najciekawszych czarnych komedii ostatnich lat. „Dzikie historie” Damián Szifróna, to składająca się z kilku osobnych epizodów produkcja, która ukazuje bohaterów w chwili ogromnego gniewu. Reżyser przedstawia m.in. historię pary młodej, specjalisty od ładunków wybuchowych, biznesmena oraz niedocenianego muzyka. Każda z tych osób musi zmierzyć się z niepohamowaną złością, doprowadzającą do prawdziwej destrukcji! W rolach głównych m.in. Ricardo Darín, Erica Rivas, Leonardo Sbaraglia, Oscar Martínez oraz Julieta Zylberberg. W 2014 roku film był nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny".

„Skarb narodów”

Jeden z ostatnich wielkich (budżet na poziomie 100 milionów dolarów) i dobrze ocenianych filmów z udziałem Nicolasa Cage'a. „Skarb narodów” to historia opanowanego rodzinną obsesją poszukiwacza skarbów Bena Gates'a, który próbuje odszyfrować stare wskazówki mające zaprowadzić go do największego w dziejach ludzkości skarbu. Gates nie jest oczywiście jedynym, który pragnie odnaleźć skarb z czasów Templariuszy, jednak gotowy na wszystko poszukiwacz podejmuje brawurowe działania, w których pomaga mu techniczny geniusz i piękna archiwistka.

Źródło artykułu:WP Film
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)