Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: "Cienka czerwona linia", "Sara", "Ostatnia rodzina", "Abecadło mordercy" [17-06-2017]

Dziś w TV "Ostatnia rodzina" – najlepszy polski film 2016 roku, opowiadający o burzliwych relacjach członków tytułowej rodziny Beksińskich. Ponadto Oscarowa "Zjawa" z Leonardo DiCaprio, "Cienka czerwona linia", czyli najlepszy film wojenny XX wieku", skandalizująca "Sara" Macieja Ślesickiego oraz mocne kino sensacyjne oparte na faktach – "Abecadło mordercy". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w sobotni wieczór w telewizji.

Program TV na sobotę: "Cienka czerwona linia", "Sara", "Ostatnia rodzina", "Abecadło mordercy" [17-06-2017]Źródło: Materiały prasowe
dme35dw
dme35dw

"Cienka czerwona linia"

Dziś w TV jeden z najbardziej poruszających i najlepszych filmów wojennych XX wieku. "Cienka czerwona linia" to dramat wojenny osadzony w realiach II wojny światowej i adaptacja głośnej powieści Jamesa Jonesa, pod tym samym tytułem. Jesteśmy świadkami starć Amerykanów z Japończykami o wyspę Guadalcanal na Pacyfiku, w których uczestniczą żołnierze z kompanii piechoty C. To oni są bohaterami tej historii. Lecz na wojnie nie ma bohaterów. Nikt nie pozostaje niesplamiony po zetknięciu z wojną.

"Cienka czerwona linia" - Kanał Polsat o 22:55 . Zobacz aktualny program Polsatu

"Sara"

Film Macieja Ślesickiego wywołał niemały skandal obyczajowy. "Sara” opowiada o romansie młodziutkiej córki gangstera i jej o wiele starszego ochroniarza, w którego wcielił się Bogusław Linda. Złośliwi krytycy wytykali reżyserowi, że chcąc uratować film, który ich zdaniem miał bardzo wątły scenariusz, obsadził w tytułowej roli siedemnastoletnią Agnieszkę Włodarczyk. Udało się – każdy chciał zobaczyć „momenty” z udziałem nieletniej. W sobotę 25 lutego możemy się przekonać, czy film broni się po latach, czy jego jedyną zaletą jest scena erotyczna, którą żyła cała Polska. W pozostały rolach zobaczymy m.in. Marka Perepeczkę i Cezarego Pazurę.

"Abecadło mordercy"

W sobotni wieczór w telewizji WP widzowie otrzymają solidną dawkę adrenaliny podczas emisji filmu "Abecadło mordercy" opartego o prawdziwe wydarzenia. To trzymająca w napięciu historia niewyjaśnionych morderstw, do których dochodziło w Ameryce w latach siedemdziesiątych. Morderca tak dobierał sobie ofiary, aby litera imienia, nazwiska i pochodzenia była identyczna. Obsesja odnalezienia mordercy jaka ogarnęła policyjną pani detektyw Megan Paige doprowadza ją do halucynacji, w których widzi zamordowane ofiary. Kiedy morderca atakuje po raz kolejny okazuje się, że wizje policjantki sprawdzają się. Czy to jednak pozwoli ocalić kolejną ofiarę?

"Abecadło mordercy" – WP 21:00

"Ostatnia rodzina"

"Ostatnia rodzina" to wielka sprawa. Nie tylko dlatego, że nie było jeszcze takiego filmu w polskim kinie. „Ostatnia rodzina” jest portretem toksycznej rodziny, w którym krzyżują się losy osobliwego malarza, jego neurotycznego syna Tomasza i żyjącej w ich cieniu żony Zofii. W błyskotliwym debiucie Jana P. Matuszyńskiego można zobaczyć – jak w krzywym zwierciadle – charakterystyczny rys polskiej rodziny z bliznami po wojnie. Nic w tym domu nie jest normalne, ale wszystko, do cholery, wydaje się dziwnie znajome – pisał nasz recenzent, Łukasz Knap (cała recenzja tutaj)

"Ostatnia rodzina" - HBO 21:10

"Zjawa"

"Zjawa" to nagrodzony trzema Oscarami, w tym dla Leonardo DiCaprio jako najlepszego aktora pierwszoplanowego, film o niezwykłej woli przetrwania na Dzikim Zachodzie. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami zabiera widza w podróż przez mękę głównego bohatera, który kierowany żądzą zemsty pokonuje największe trudności, by dotrzeć do mordercy swego syna.

dme35dw

"Zjawa" - Canal+ 22:30

"Listy do M. 2"
Kontynuacja świątecznej komedii romantycznej z gwiazdorską obsadą. Film przyciągnął do kin 3 mln widzów, stając się kinowym hitem nr 1 2015 roku, zajął 4. miejsce w TOP 10 najpopularniejszych krajowych produkcji ostatnich 25 lat i zyskał status najpopularniejszej komedii wyświetlanej w polskich kinach po 1989 roku. Od wydarzeń znanych z "Listów do M" minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Na ekranie po raz kolejny oglądamy perypetie postaci granych przez Piotra Adamczyka, Macieja Stuhra, Agnieszkę Dygant, Katarzynę Zielińską, Tomasza Karolaka i wielu innych polskich gwiazd.

"Listy do M. 2" - Canal+ 01:00

"Koneser"

Zapomniane arcydzieło i jeden z najlepszych filmów 2013 roku, jaki można obejrzeć w telewizji. „Koneser” to opowieść o samotnym mężczyźnie żyjącym w świecie dzieł sztuki, drogich płócien i ekskluzywnych aukcji. Virgil Oldman (Geoffrey Rush) wierzy, że nic nie zakłóci jego spokojnej i uporządkowanej egzystencji. Do czasu, gdy na horyzoncie pojawia się młoda kobieta, która prosi Oldmana o wycenę odziedziczonych przez nią dzieł sztuki.

"Koneser" - AleKino+ HD 20:10

"Zapaśnik"

Dziś w TV powrót dekady – Mickey Rourke grał już w filmach klasy B, a tym filmem powrócił do pierwszej ligi. Mało jest filmów tak świetnie wyreżyserowanych. Absolutny majstersztyk. Aktor fizycznie bardzo się zmienił od czasów "9 i pół tygodnia", jednak z wiekiem nabrał jeszcze większej charyzmy i artystycznej dojrzałości. Dzięki filmowi Aronofsky'ego świat przypomniał sobie o upadłym artyście, który wrócił w blasku chwały. Niewybaczalne zaniedbanie ze strony Akademii, która w 2008 roku powierzyła statuetkę Oscara Seanowi Pennowi, a nie niezniszczalnemu Rourke'owi. "Zapaśnik" to film, który trzeba zobaczyć.

"Zapaśnik" - Filmbox 22:10

dme35dw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dme35dw