Trwa ładowanie...
drcv4l4
Aktualności

'Projekt plaża' przegrywa z konkurencją

Share
drcv4l4

Letnia nowość programowa TVN - 'Projekt plaża' - nie cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Podczas emisji programu stacja jest daleko w tyle za konkurencją.

Średnia oglądalność ośmiu dotychczas wyemitowanych odcinków programu "Projekt plaża" (emisja w soboty i niedziele o 9.30) wyniosła 450 tys. widzów. - wynika z danych AGB Nielsen Media Research przygotowanych dla Wirtualnemedia.pl. Dało to nadającej magazyn stacji TVN średnie udziały w rynku telewizyjnym na poziomie 9,15 proc. To najgorszy wynik ze wszystkich czterech głównych kanałów telewizyjnych w tym paśmie. Natomiast udziały TVN w komercyjnej grupie docelowej w czasie emisji programu były nieco wyższe i wyniosły 10,51 proc.

Podobną oglądalność, co główne weekendowe wydania programu, miały także odcinki "Projektu plaża - nocą", emitowane we wtorki po 23:30 (jeden z nich nadano wyjątkowo w czwartek). Trzy do tej pory pokazane nocne odsłony magazynu obejrzało średnio 470 tys. osób przy udziałach wynoszących 12,57 proc. (w grupie 16-49 - 12,83 proc.). Mimo wyższych udziałów, tym razem TVN również był dopiero czwartą stacją w rynku telewizyjnym.

drcv4l4

Z kolei emitowany w czwartki po 23.00 w TVN Siedem program "Projekt plaża extra" przyciągnął do tej pory przed szklane ekrany średnio 100 tys. widzów. Udziały stacji w czasie jego emisji wyniosły 1,8 proc., zaś wyższe były w komercyjnej grupie docelowej, gdzie ukształtowały się na poziomie 2,18 proc.

"Projekt plaża" to program pokazujący, w jaki sposób, gdzie i dlaczego lubią wypoczywać Polacy. W magazynie zobaczyć można relacje z wakacyjnych imprez odbywających się w 10 nadmorskich kurortach. W każdej z miejscowości TVN buduje na plaży namiotowe "miasteczko" gdzie znajdują się m.in.: boisko do siatkówki z trybunami, parkiet do tańca, czy bar. Do plażowych "miasteczek" przychodzą DJ'e i znane osoby. Program prowadzą: Omenaa Mensah, Karolina Malinowska, Olivier Janiak i Kuba Wesołowski.

drcv4l4

Podziel się opinią

Share
drcv4l4
drcv4l4