Trwa ładowanie...

Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Share
Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Źródło: helios.pl
d1ij7op

Wspólnie z Ambasadą Francji i Gutek Film zapraszamy w dniach 9 - 14 kwietnia na Przegląd Nowego Kina Francuskiego.

W ramach przeglądu zostaną zaprezentowane najnowsze osiągnięcia kinematografii francuskiej. Wśród filmów znajdą się między innymi: premierowy pokaz Gainsbourg Vie Héroïque w reż, Johanna Sfara ukazujący sylwetkę jednego z najsłynniejszych kompozytorów i piosenkarzy francuskich, Chanson d'amour w reżyserii Christophe Honoré, nominowany do Złotej Palmy w Cannes, czy najnowszy film z Danielem Auteuilem w roli głównej - Je l'aimais. Przedpremierowy pokazy będzie miał również film Prorok - tryumfator tegorocznych Cezarów, nominowany do Oscara i Złotego Globa w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Wspólnie z Ambasadą Francji i Gutek Film zapraszamy w dniach 9 - 14 kwietnia na Przegląd Nowego Kina Francuskiego.

Gośćmi Przeglądu w Warszawie będą:

Joann Sfar, ur. w 1971 roku, francuski rysownik, autor komiksów, scenarzysta i reżyser. Jego największy sukces to seria komiksów "Kot rabina" przetłumaczona na 25 języków. W Polsce ukazały się między innymi następujące tytuły: "Klezmerzy", "Mały świat Golema" i rysunkowa adaptacja "Małego księcia" A. de Saint-Exupéry.

d1ij7op

Gainsbourg jest pierwszym filmem wyreżyserowanym przez Sfara.

Marie-Josée Croze, kanadyjska aktorka znana między innymi z roli pielęgniarki w głośnym filmie Juliana Schnabela Motyl i skafander. Zarolę w Inwazji barbarzyńców Denysa Arcand dostała w 2003 roku nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu w Cannes.

Przegląd zawita również do 5 innych kin w Polsce w poniższych terminach: (repertuar na stronach kin).

11 - 15 kwietnia - kino Pod Baranami (Kraków)
20 - 23 kwietnia - kino Helikon - Kameralne (Gdańsk)
26 - 29 kwietnia - kino Warszawa (Wrocław)
1 - 4 maja - kino Charlie (Łódź)
14-18 maja - kino Muza (Poznań)

d1ij7op

Podziel się opinią

Share
d1ij7op
d1ij7op