Quentin Tarantino: Najlepsze filmy 2011 zdaniem słynnego reżysera

Quentin Tarantino: Najlepsze filmy 2011 zdaniem słynnego reżysera
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Grzegorz Kłos

16.01.2012 | aktual.: 10.04.2017 14:06

W zestawieniu znalazło się kilku oscarowych pewniaków, ale również produkcje powszechnie uznawane za zupełnie nieudane. Dziwi również fakt, że na liście reżysera „Kill Billa” nie znalazły się filmy określane mianem „artystycznego wydarzenia 2011 roku”. Mowa oczywiście o „Drive” oraz „Szpiegu”, które zebrały najlepsze noty wśród krytyków i publiczności. Zobaczcie, jaki film znalazł się na miejscu. Będziecie zaskoczeni!

**Jak co roku jeden z najbardziej wpływowych twórców współczesnego kina opublikował listę filmów, które zrobiły na nim największe wrażenie w minionych 12 miesiącach. W rankingu Tarantino znalazło się 11 produkcji, a samo zestawienie to przekrój przez całe współczesne kino.

Quentin Tarantino, znany ze swojego niebanalnego gustu i umiłowania filmowej tandety, zaskakuje i tym razem. Jednak ci, którzy liczyli na produkcje klasy „B”, ostro się zawiodą. Reżyser szokuje wyborem filmów zdecydowanie mainstreamowych, ale za to takich, o zamiłowanie do których w życiu byście go nie podejrzewali.

W zestawieniu znalazło się kilku oscarowych pewniaków, ale również produkcje powszechnie uznawane za zupełnie nieudane. Dziwi również fakt, że na liście reżysera Kill Billa” nie „Drive” oraz „Szpiegu”, które zebrały najlepsze noty wśród krytyków i publiczności. Zobaczcie, jaki film znalazł się na miejscu. Będziecie zaskoczeni!

Zobacz także:


1 / 12

11. ''Trzej muszkieterowie 3D''

Obraz
© Monolith Films

Pełna rozmachu jak „Piraci z Karaibów” i nowatorska jak „Sherlock Holmes” - wizjonerska odsłona legendarnej opowieści!

Trójka sławnych muszkieterów - Atos, Portos i Aramis – zostaje odsunięta w cień za sprawą spisku tajemniczej Milady (Milla Jovovich). Trzy lata później do Paryża przyjeżdża młody chłopak o nazwisku D’Artagnan, gdzie dołącza do słynnych szermierzy. W tym samym czasie przebiegły kardynał Richelieu (Christoph Waltz) planuje spisek w celu zdobycia królewskiej korony. Pomaga mu w tym Milady oraz niegodziwy Buckingham (Orlando Bloom).

Jedynie trzech muszkieterów, wraz z nowym i niezwykle utalentowanym kompanem, jest w stanie zapobiec katastrofie i ocalić wiszący na włosku pokój z Anglią.

Zobacz także:

* * ** [

NATASZA URBAŃSKA BOI SIĘ MĘŻA. DLACZEGO? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )* * [

PAMIĘTACIE WITIĘ PAWLAKA Z "SAMYCH SWOICH"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )* *[

CO SŁYCHAĆ U KASI Z "13 POSTERUNKU"? ZMIENIŁA SIĘ? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**

2 / 12

10. ''Our Idiot Brother''

Obraz
© Weinstein Company

Na miejscy dziesiątym znalazły się ex equo dwa filmy. "Our Idiot Brother" przedstawia perypetie Neda, lekko zdziecinniałego idealisty i lenia, który szturmem wkracza w życie swoich trzech sióstr, burząc ład i porządek domowego ogniska.

W roli głównej wystąpił Paul Rudd, a za kamerą stanął Jesse Peretz. Na razie nie wiadomo, czy film będzie miał swoją polską premierę.

Zobacz także:


3 / 12

10. ''Artysta''

Obraz
© Forum Film

Akcja filmu "Artysta" rozgrywa się w 1927 roku w Hollywood. Jego bohaterem jest George Valentin, przeczuwający kres swojej kariery w związku z pojawieniem się dźwięku w filmach.

Jednocześnie bohater stara się pomóc w osiągnięciu zawodowego sukcesu Peppy Miller - młodej tancerce. Obraz Michela Hazanaviciusa jest całkowicie niemy, a dialogi są pokazywane za pomocą plansz – zupełnie, jak w pierwotnym okresie kina.

Polska premiera filmu przewidziana jest na 24 lutego 2012 roku.

Zobacz także:


4 / 12

9. ''Warrior''

Obraz
© Lionsgate

Bohaterem filmu "Warrior" jest Tom Conlon, były żołnierz piechoty morskiej, który powraca do rodzinnego Pittsburgha, aby zostać mistrzem sztuk walki.

Jego ojciec, któremu udało się wyrwać ze szponów uzależnienia od alkoholu, postanawia przygotować syna do prestiżowych zawodów MMA. Krytycy stawiają film Gavina O'Connora na równi z „Rockym”, „Zapaśnikiem” i zeszłorocznym „Fighterem”.

Produkcja nie ma do tej pory wyznaczonej daty polskiej premiery, co może sugerować, że trafi od razu na DVD.

Zobacz także:


5 / 12

8. ''Red State''

Obraz
© Harvey Boys

Na miejscu ósmym znalazł się najnowszy film legendarnego Kevina Smitha, reżysera kultowych „Sprzedawców” i „Szczurów z supermarketu”. Jest to zarazem pierwszy horror w karierze twórcy.

Trójka nastolatków znajduje w internecie ogłoszenie, wystawione przez starszą kobietę poszukującą chętnych do perwersyjnego seksu grupowego. Jednak to, co zaczęło się jak fantazja, obraca się w mroczną historię, gdy przychodzi im stanąć twarzą w twarz z przerażającymi siłami chrześcijańskich fundamentalistów i ich potwornym planem.

Zagorzała wspólnota religijna, podsycana przez porywczego kaznodzieje Abina Coopera (Michael Parks), porywa chłopców i prowadzi im długie pełne nienawiści kazania, po których ofiary porwania mają zostać zabite...

Zobacz także:


6 / 12

7. Atak na dzielnicę

Obraz
© Imperial CinePix

Obraz to reżyserski debiut Joe Cornisha, który jest również odpowiedzialny za scenariusz.

Bohaterami są członkowie gangu nastolatków z południowego Londynu, którzy próbują ochronić swój wieżowiec przed atakiem kosmitów.

W rolach głównych występują Nick Frost, Jodie Whittaker i Luke Treadaway. W Polsce film ukazał się na DVD nakładem Imperial CinePix.

Zobacz także:


7 / 12

6. ''Kobieta na skraju dojrzałości''

Obraz
© UIP

Mavis Gary (Charlize Theron) jest pisarką, której małżeństwo właśnie się rozpadło. Postanawia powrócić do swojej rodzinnej miejscowości w Minnesocie, gdzie odnawia znajomość z miłością swojego życia Buddym (Patrick Wilson). Buddy ma jednak żonę i dzieci…

Reżyserem filmu jest Jason Raitman, syn Ivana Reitmana, twórcy takich przebojów jak „Pogromcy duchów” czy „Bliźniaki”. Scenariusz napisała Diablo Cody, która zdobyła rozgłos świetnym „Juno” z 2009 roku.

Zobacz także:


8 / 12

5. ''X-Men: Pierwsza klasa''

Obraz
© Imperial CinePix

"X-Men: Pierwsza klasa” to nie tylko spektakularny film akcji, ale też fascynująca historia o złożonych postaciach ukazująca początki sagi o mutantach.

Opowiada o tajemnych wydarzeniach z czasów zimnej wojny i o tym, jak świat uniknął nuklearnego Armagedonu. Zobaczymy, jak tytułowa pierwsza klasa pogodziła się ze swoimi mocami i jak doszło do konfliktu.

Podobnie jak poprzednie części, również ten film jest nie tylko widowiskowym fajerwerkiem, ale obrazem zgłębiającym relacje między nietypowymi superbohaterami - ludźmi wyrzuconymi poza margines społeczeństwa.

Zobacz także:


9 / 12

4. ''Skóra, w której żyję''

Obraz
© Gutek Film

Na miejscu czwartym znalazł się najnowszy film Perdo Almodovara. Po raz pierwszy w swojej karierze twórca "Wszystko o mojej matce" sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści "Tarantula" Thierry'ego Jonqueta.

Fabuła opowiada o chirurgu plastycznym, który przetrzymuje w swoim mieszkaniu piękną Ewę. Kim jest tajemnicza kobieta? Jakie stosunki łączą ją z lekarzem? Prawda okaże się bardziej szokująca niż najśmielsze przypuszczenia.

O "Tarantuli" krytycy pisali, że to Markiz de Sade i Jean-Paul Sartre w jednym, dlatego trudno się dziwić, że film trafił w gusta słynnego reżysera.

Zobacz także:


10 / 12

3. ''Moneyball''

Obraz
© UIP

Film "Moneyball" w reżyserii Bennetta Millera powstał w oparciu o prawdziwą historię.

Z pozoru jest to opowieść o tym jak pewna niedofinansowana drużyna Oakland A’s, zarządzana przez byłego gracza Billy’ego Beane’a (Brad Pitt), podejmuje się walki z niesprawiedliwym systemem dużych pieniędzy jakie rządzą drużynami baseballowymi. Tak naprawdę jest to jednak fascynująca historia ludzi, którzy podjęli ryzyko i sprawili, że zespół złożony z mało popularnych graczy otrzymał szansę na udowodnienie swojego potencjału.

Ten film jest traktowany jako faworyt do nadchodzących Oscarów. Czyżby Brad Pitt w końcu doczekał się zasłużonej statuetki?

Zobacz także:


11 / 12

2. ''Geneza Planety Małp''

Obraz
© Imperial CinePix

Obraz przedstawia historię rozgrywającą się we współczesnym San Francisco. Bohaterem opowieści jest naukowiec prowadzący eksperymenty w dziedzinie inżynierii genetycznej.

Poddawane badaniom człekokształtne małpy zaczynają zyskiwać coraz większe zdolności intelektualne i stopniowo przejmują kontrolę nad ludźmi.

W prequelu „Planety małp” w rolach głównych występują James Franco, Freida Pinto, Andy Serkis, John Lithgow, Tom Felton i Brian Cox.

Zobacz także:


12 / 12

1. ''O północy w Paryżu''

Obraz
© Kino Świat

Zaskoczeni? Zdaniem Quentina Tarantino najlepszą produkcją ubiegłego roku jest... no właśnie, wcale nie "Drive” czy „Szpieg”.

Dla słynnego reżysera najważniejszym filmem 2011 roku jest ostatnie dzieło Woody’ego Allena. „O północy w Paryżu” to nie tylko najbardziej chwalony od lat obraz mistrza oraz jeden z pierwszych faworytów do Oscarów, ale także największy przebój Allena od 25 lat.

Po pokonaniu historycznego wyniku „Vicky Cristina Barcelona”, paryska fantazja miłosna reżysera pobiła kasowe rekordy, ustanowione przez klasyczne, nagrodzone przez Amerykańską Akademię Filmową komedie „Manhattan”, „Annie Hall” oraz „Hannah i jej siostry”. (gk/mf))

Zobacz także:


Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)