Trwa ładowanie...
d49k4jt

Rachael Stirling

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Londyn, Anglia, Wielka Brytania

Filmografia:
d49k4jt

Rachael Stirling to angielska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Urodziła się 30 maja 1977 roku w Londynie. Jest córką aktorki Diany Rigg i producenta teatralnego Archibalda Stirlinga. Rodzice Rachael Stirling pobrali się w 1982 i rozwiedli w 1990 roku. Stirling uczęszczała do szkoły Wycombe Abbey. Rachael Stirling uzyskała tytuł licencjata historii sztuki Uniwersytetu w Edynburgu, gdzie wystąpiła z tamtejszym teatrem.

Rachael Stirling – kariera zawodowa

Pierwsze występy Rachael Stirling miały miejsce w 1996 roku razem z Narodowym Teatrem Młodzieży - były to sztuki: Othello, Dziwna para i Taniec ulotnych marzeń. Pojawiła się także w takich sztukach, jak Bezsilny, Kobieta bez znaczenia, Tamerlan Wielki.

Dorobek filmowy Rachael Stirling to udział w takich filmach, jak Szalona kapela, Maybe Baby, Współudział, Redemption Road (2001), W innym życiu (z Natashą Little), Triumf miłości (z Mirą Sorvino), Połów szczęścia w Jemenie (jako Mary Jones) oraz Królewna Śnieżka i Łowca jako Anna.

W 2000 roku po raz pierwszy Rachael Stirling pojawiła się w miniserialu NBC U zarania. Stirling zagrała młodą Rebeccę, natomiast jej matka, Diana Rigg, starszą Rebeccę. Jej kolejną znamienną rolą była Nan Astley w telewizyjnym serialu BBC w 2002 roku Muskając aksamit.

W 2011 roku Rachael Stirling wystąpiła w adaptacji powieści D.H. Lawrence'a Women in Love jako Ursula Brangwen. Wcielała się w postać Millie w obu seriach dramatu W kręgu zbrodni w 2012 i 2014 roku. Wraz z matką Rachael Stirling pojawiła się w odcinku Doctor Who zatytułowanym "The Crimson Horror" w 2013 roku. W roku 2014 Stirling wcieliła się w postać Kate Wilkinson w filmie telewizyjnym The Game. Pojawiła się także w serialu Detectorists jako Becky, początkowo dziewczyna, a następnie żona, Andy'ego (którego gra Mackenzie Crook).

W 2015 roku Rachael Stirling zagrała rolę Arabelli Yount, żartobliwej żony bankiera, w trzyczęściowym serialu BBCs Capital opartym na powieści Johna Lanchestera o tym samym tytule.

Do roku 2012 Rachael Stirling była zaręczona z aktorem Oliverem Chrisem, z którym spotykała się od 2007 roku. 3 czerwca 2016 roku poślubiła muzyka Guy'a Garvey'a. Ich pierwsze dziecko, syn, urodziło się w kwietniu 2017 roku.

Rachael Stirling – ciekawostki

Rachael Stirling pojawiła się jako gość w programie kulinarnym BBC1 Saturday Kitchen Live, który został nadany 1 marca 2014 roku.

Aktorka jest sporadycznym dziennikarzem w talk show Loose Ends w BBC Radio 4. Redaguje także kolumnę dla magazynu Diplomat.

Rachael Stirling potrafi mówić po rosyjsku i ma doświadczenie w jeździe konnej i skokach.

Rachael Stirling charakteryzuje się chrapliwym, gardłowym głosem.

Ma dwóch przyrodnich braci z pierwszego małżeństwa jej ojca.

Rachael Stirling – wyróżnienia

Rachael Stirling została dwukrotnie nominowana do nagrody Laurence Olivier za osiągnięcia teatralne. W 1999 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie została uhonorowana Gwiazdą EFP Shooting Star. Natomiast podczas rozdania nagród Dallas OUT TAKES
w 2003 roku wygrała w kategorii Najlepsza Aktorka za film Muskając aksamit.

d49k4jt

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49k4jt
d49k4jt
d49k4jt