Trwa ładowanie...
d4n4h0v
Megafon.pl
Aktualności

"Radegund": Terrence Malick cofa się do II wojny światowej

Nieustannie zapracowany Terrence Malick zamierza w tym roku zaprezentować dwa swoje dzieła. Poza muzycznym "Song to Song" także "Radegund".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Terrence Malick i Christian Bale fot. Buckeye Pictures
Terrence Malick i Christian Bale fot. Buckeye Pictures (Megafon.pl Materiały Prasowe)
d4n4h0v

"Radegund" rozgrywa się w czasie II wojny światowej i opowiada historię Franciszka Jägerstättera. Będąc katolikiem nie zgodził się zaakceptować tekstu przysięgi wojskowej i wstąpienia do Wehrmachtu. Został za to skazany na karę śmierci. Sąd odrzucił jego propozycję i gotowość służby w formacjach sanitarnych. Wyrok przez ścięcie gilotyną wykonano 9 sierpnia 1943. Dzieło Malicka opisywane jest jako ponadczasowa opowieść o odwadze, sumieniu i romantycznej miłości. Bohaterami są Franciszek (August Diehl) i jego żona, Fani (Valerie Pachner).

Obraz powinien doczekać się premiery na jednym z tegorocznych festiwali filmowych. Za zdjęcia tym razem nie odpowiada Emmanuel Lubezki, lecz Jörg Widmer.

17 marca 2017 roku premiery doczeka się film "Song to Song" będący miłosną historią rozgrywającą się na tle muzycznej sceny Austin w Teksasie. Śledzimy losy dwóch par - średnio radzących sobie autorów piosenek Faye (Rooney Mara) i BV (Ryan Gosling) oraz muzycznego potentata Cooka (Michael Fassbender) i kelnerki, którą próbuje usidlić (Natalie Portman). W obsadzie znaleźli się również Christian Bale, Cate Blanchett, Haley Bennett, Val Kilmer, Benicio Del Toro i Holly Hunter.

d4n4h0v

Podziel się opinią

Share
d4n4h0v
d4n4h0v